Motosiklet markası Ducati satılmaya yakın. Volkwagen yaşadığı emisyon skandallarının ardından elektrikli otomobil ve otonom teknolojisi gibi farklı alanlara yönelen ve marka değerini korumak isteyen Volkswagen, bu stratejik değişikliklere kaynak sağlamak için bazı bölümleri gözden çıkartmış görünüyor. İtalyan motosiklet üreticisi Ducati de Volkswagen’in satışa çıkardığı birimlerden biri olacak.

Volkswagen’in Audi birimi 2012 yılında Ducati’yi yaklaşık 860 milyon euro karşılığında almıştı, fakat şimdi ise Volkswagen,  Ducati markasının satışı da dahil olmak üzere olası seçenekleri değerlendirmek için yatırım bankası Evercore il anlaştı. Aslında şirket henüz markanın satılıp satılmaması konusunda net bir karar vermiş değil.Tekliflere göre değerlendirme yapacak gibi duruyor.
Çin ve Hindistan motosiklet markaları Ducati’ye talip olabilecek gibi görünüyor. İngiliz komisyonu ise 110 milyon euro’luk yıllık getirisi olan bu firmayı alabilir deniliyor. Bu da Ducati motosikletin geleceğini zora sokacağa benziyor. Sansasyon yaratan bir satış gerçekleşirse Ducati artık en beğenilen markalardan biri olacak gibi görünmüyor. Fakat bu satış olacakmış, olmuş gibi anlaşılmasın. Çünkü henüz düşünce aşamasındaki bir durumdan söz ediliyor.
Volkwagen’in Euro emisyon uygulamalarında ettiği zarar, geri çağırma ve diğer zararlar 25 milyar doları bulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir