Giriş YapAcemi Dostu FB Mondial Piega 125

Acemi Dostu FB Mondial Piega 125

Acemi Dostu FB Mondial Piega 125

FB Mondial, kökleri 1929’a kadar uzanan İtalyan köklerine sahip tarihi bir motosiklet şirketidir. Ana akım motosiklet endüstrisine ilerletmek için ihtiyaç duyduğu ivmeyi hiçbir zaman elde edememiş olsa da, marka, klasik tasarımıyla Avrupa’da oldukça iyi bir isim yaptı. -stil makineler. Bununla birlikte, marka kısa süre önce yeni başlayanlar için uygun seçenekler sundu ve en yenisi şu anda İspanya’da bulunan Piega 125.

Diğer çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi, genç motosikletçilerin güçlü, performans odaklı makinelere binmeden önce bir motosiklet üstesinden gelmeleri gerekiyor. FB Mondial Piega 125 gibi motosikletlerin devreye girdiği yer burasıdır. Motosiklet sadece 15 beygir gücünde küçük bir 125cc motorla donatılmış olsa da, sportif ve fütüristik stili ve uygun fiyatı, umarım, giriş seviyesi rekabetinde ona üstünlük sağlayan şeydir.

Stilden bahsetmişken, Piega 125 keskin ve açılı tasarımı sayesinde kendisini FB Mondial’in diğer model yelpazesinden ayırıyor. Agresif bir çıplak sokak modeli şeklini alır ve KTM Duke enerjisini yayar. Aslında Piega 125, Suzuki Katana’nın yeniden doğuşundan sorumlu olan Rodolfo Frascoli tarafından tasarlandı. Keskin gövde, LED farlar, asimetrik bir salınım kolu ve kompakt bir göbek altı egzoz sistemi ile tamamlanıyor.

İşin performans tarafında, Piega 125, Piaggio kaynaklı sıvı soğutmalı bir motordan güç alıyor. Muslukta 125cc deplasman, çift üstten eksantrik mili ve dört valfli silindir kapağı ile bu yarım litrelik motor uysal 14,28 beygir gücü üretir. Altı ileri manuel şanzıman aracılığıyla gücü arka tekerleğe gönderiyor. Desteklerine gelince, Piega 125 her iki ucunda 17 inç tekerlekler üzerinde gider ve daha kaliteli bir görünüm için altın eloksallı ayakları olan ters bir ön çatala sahiptir. Arka süspansiyon görevleri, önceden yüklenebilen bir monoshock tarafından gerçekleştirilir. Motosiklet, çift kanallı ABS ile donatılmış ön ve arka disk frenlerle durur.

Son olarak, FB Mondial, iki farklı görüntüleme stiline sahip tam renkli TFT ekranın eklenmesi sayesinde birinci sınıf bir hava yayıyor: klasik ve spor. Klasik modda ekran, yakıt ekonomisiyle ilgili sürücü bilgilerini gösterecek şekilde değiştirilirken, spor modu devir sayacını ve hız göstergesini çok daha gösterişli bir görünüm ve hisle vurgular. FB Mondial Piega 125, mavi ve gri ile bronz ve gri olmak üzere iki renkte mevcuttur. 4,449 Euro veya 4,370 ABD Doları eşdeğeri bir bayi tanıtım fiyatı taşır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok