satılık motosikletler

Triumph Tiger 1200 Yenileniyor

İlk bakışta, 2022 Triumph Tiger 1200, off-road kabiliyetine benzer BMW modellerinden daha sıkı odaklanmış görünüyor. Triumph’tan gelen teaser resimleri, daha küçük Tiger 900’ün Rally versiyonuna eşdeğer, arazi odaklı bir versiyonu gösteriyor. Motor koruyucu çubuklar ve her iki taraftaki ek ışıklar bu izlenime katkıda bulunmuş. Hiç şüphesiz, dökme alaşım jantlar ve daha az ciddi görünen lastiklere sahip bir yol versiyonu da seride Tiger 900 GT’nin üzerinde yer alıyor.

Yeni motora ek olarak, motosiklet tamamen yeniden tasarlanmış bir çerçeveye sahip; hala boru şeklinde bir çelik kafes var, ancak yapısal bir bileşen olarak motor çok daha fazla güven veriyor ve ağırlığın azaltılmasına işaret ediyor. Arkada, mevcut Tiger 1200’ün tek tarafının yerini alan yeni bir çift taraflı salınım kolu ve mevcut motosiklette kullanılandan farklı bir şaft tahriki bulunuyor. 1290 Adventure için KTM tarafından tercih edilen bir zincir – arazi performansı için nihai olarak daha iyi olabilir, ancak şaft tahrikinin bakım gerektirmeyen yönü, R 1250 GS için her zaman güçlü bir satış noktası olmuştur. Triumph’un teaser görüntülerinde görülen çamurlu prototipe rağmen, yeni Tiger’ların çoğunluğunun asfaltta daha performanslı olduğu belli.

triumph tiger 1200

Diğer koşu teçhizatı açısından, yeni Triumph Tiger’ın önünde Brembo Stylema radyal kaliperler olduğunu ve Tiger 900 Rally’de kullanılan tamamen ayarlanabilir, 45 mm Showa’ya benzeyen bir çatal olduğunu görebiliriz. Arka süspansiyon, alt şasiye cıvatalanmış ve plastik bir koruma ile korunan alışılmadık derecede büyük bir uzaktan amortisör haznesine sahip gibi görünüyor ve şüphesiz bir tür elektronik olarak ayarlanabilen veya yarı aktif süspansiyon, standart veya isteğe bağlı olacaktır.yeni Tiger 1200, mevcut versiyondan çok daha kompakt görünüyor. Radyatör, ön tekerleğin arkasındaki olağan yerinden taşınmış ve yan panellerin arkasına uzunlamasına monte edilmiş iki küçük üniteye bölünmüş gibi görünüyor. Bu hareket, süspansiyon sıkıştığında ön tekerlek radyatöre çarpmadan dingil mesafesinin kısaltılabileceği anlamına geliyor ve Triumph bunu motosiklete önemli bir genişlik eklemeden başarmış görünüyor.

triumph tiger 1200

İster beklenen elektronik süspansiyon, ister olağan sürüş modları dizisi, viraj çekiş kontrolü ve ABS ve/veya akıllı telefon bağlantısı ve navigasyon önemli, Tiger 1200 kaçınılmaz olarak teknolojiyle dolu olacak. Bir Triumph olarak, GoPro entegrasyonu gibi ek özelliklerin olması sürpriz olmayacaktır.

Firma, motosikletin tam tanıtımı için belirli bir tarih belirlememiş olsa da, teaser kampanyasının başlaması ve bu görüntülerin yayınlanması, son renkler, fiyatlar ile birlikte resmi özelliklerin açıklanmasının çok uzun sürmeyeceğini gösteriyor.

Fiyat ise bir model al1tında 19.300 dolar olarak belirlenmişti, teknolojiler fiya1tı ne kadar etkileyecek yakında göreceğiz.

Fragmanı izleyelim

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir