Giriş Yap50cc Konusu

50cc motor 1

50cc Konusu

Bir noktadan diğerine ulaşımın oldukça kolaylaştığı günümüzde, insanların kullanabileceği çok sayıda vasıta vardır. Bunlardan bir tanesi de 50cc motor olur. Küçük yapıları, daha hızlı hareket edebilmeleri nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilir.

Bugün özellikle büyük şehirlerde trafik en büyük problem haline gelmiştir. Çoğu kişi yoğunluğa tıkanarak, arabayla 10 dakikada gidilebilecek bir yolu dolu anlarda 1-2 saatte kat eder. Ancak motorlar küçük ve pratik yapıları gereği en yoğun trafikten bile kolayca sıyrılabilir. Böylece zamandan da tasarruf etme imkânı sunar.

Ayrıca birçok kişi motorları daha zevkli, heyecanlı ve maceralı bulur. Bu konuda kişilerin tercih edebileceği birçok motor vardır. Bunlar CC’lerine göre farklılaşır. Peki, 50cc motor inceleme hakkında bilmeniz gerekenler neler?

Hero 50cc motor
Hero 50cc motor

50cc Motor Alırken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

50cc motorlar birçok sürücü tarafından tercih edilir. Aralarında ilk defa motor alanlar da olduğu için, bilinmesi gereken bazı konularda eksiklik yaşanabilir. Dolayısıyla satın almak kadar, bunları bilmek de önemlidir. Burada şunlara dikkat edilmelidir;

  1. Herhangi bir motosiklet satıcı bayisi vasıtasıyla 50cc alabilirsiniz. Bununla birlikte tercih yapmadan, ilgili firmayı incelemeniz, araştırmanız önerilir. Bu gelecekte sorun yaşamanızın önüne geçer. Herhangi bir problem olma durumunda da çözüm önerisi sunar.
  2. Gerekli işlemler sonrasında tüm aksamların yerli yerinde olduğu teyit edilmelidir.
  3. Bayi içerisinde tüm işler bittiğinde notere gidilir. Zira onu üzerinize alma işlemi buradan yapılır. Böylece adınıza bir ruhsat verilir.

Ehliyetinizi de aldıktan sonra şehrin içinde daha özgür dolaşabilirsiniz.

50cc Motor Avantajları Nelerdir?

50’lik motosiklet her geçen gün birçok kişi arasında ilgi görür. Bunun çok sayıda nedeni olmakla beraber, başlıca olan sunduğu sahip olduğu avantajlardır. Söz konusu maddeler şöyle özetlenebilir;

  1. Bu cc motosikletlerde sigorta bulunmaz.
  2. 50cc motosikletlerin vergisi bulunmaz.
  3. B sınıfı ehliyet sahiplerince kullanılabilir.
  4. Eğer muayene 0’da alınmışsa, 3 yıl ardından yaptırılabilir.
  5. Kısa mesafeler için uygundur.
  6. Kaliteli bir sürüş tecrübesi sunar.

Ayrıca küçük olmalarının da etkisiyle kolay bir kullanım bulundururlar. 50 cc motor fiyat listesinin uygun olması da bir diğer avantajıdır.

Honda 50cc motor
Honda 50cc motor

50cc Motor Neden Tercih Edilir?

Günümüzde ulaşımı daha kolay ve hızlı sağlamak, herkesin talep ettiği bir konudur. Özellikle büyük şehirlerde bu sıkça karşılaşılır. Zira yoğun bir trafik, hiç kimse tarafından sevilmez. Zira büyük zaman kayıplarına neden olur.

50 cc motor tercih edilmesinin ilk nedeni de bu trafiğe çözüm getirmek, kolayca ulaşım yapmadır. Küçük yapılarıyla gideceğiniz yere kısa sürede varmanıza yardımcı olur. Kullanımın ikinci nedeni ise düşük hızlara sahip olmasıdır.

Bir motosiklet sahibi olmayı çoğu kişi ister. Özellikle farklı bir sürüş tecrübesi sunması, insanlara oldukça cazip gelir. Yüksek hızlarda olan motoru güvenli ve doğru kontrol etmek tecrübesiz kişiler için zordur. Bu nedenle yeni kullanıcılar 50cc tercih ederek, kontrol mekanizmalarına da alışır.

Ayrıca hızlı şekilde harekete geçme avantajları ve uygun fiyatları sebebiyle de kullanım gördüğü fark edilir. Peki, 50cc motor tavsiyesi 2020 neler? Bu konuda oldukça farklı seçenekler yer alır. Eğer yeni bir kullanıcıysanız Yamaha, Yuki ve Mondial gibi markalar bazı tercihleriniz arasındadır.

500cc Motor Tavsiyeleri Nelerdir?

Daha önce motor kullanmış bir kişi için yeni bir motor almak oldukça kolaydır. Zira nelere dikkat etmesi gerektiğini, özelliklerini oldukça kolay ve hızlı inceleyebilir. Ancak ilk defa kullananlar için büyük bir sorundur. Dolayısıyla 50cc scooter tavsiye birçok kişi tarafından araştırılan, merak edilen bir konudur. Birden fazla seçenek olması, sürücüleri oldukça zorlar.

Yamaha 50cc kapsamında Neo’s 4 motor incelendiğinde, gösterge bölümünde dikkat çekici motifler yer aldığı görülür. Kolay bir duruş sunmakta olup, güçlü fren sistemi vardır. Yakıt tüketimi düşük olup, tasarımı da oldukça şıktır. 12” kalın lastiğiyle tercih edilebilecek bir seçenektir.

Mondial 50 cc seçeneklerinden biri olan revival 50cc motor güçlü ve güvenli frenleri, şık tasarımı ve diğer özellikleriyle fark edilen bir motordur. Çağdaş gösterge paneli oldukça ilgi çekici olup, yeni nesil amortisörleri vardır.

Yuki 50 cc içerisinde tercih edilebilecek bir diğer araç da motor legend 50’dir.  Rahat biniş sunması ve şık görüntüsüyle ön plana çıkar. Kaliteli süspansiyonları ve 50 disk fren sistemiyle oldukça kullanışlıdır. Kişilerin tercih edebileceği çok sayıda seçenek olup, ani kararlar verilmemesi tavsiye edilir.

 

İlgili Yazılar

3 yorum

Popüler Yorumlar

50cc aldim rks blazzer xr50 kullandim kalkislarda rezalet yokuslarda rezalet düz sehir ici kullanim icin iyi sadece ama kurye icin fazla verimli değil

Yoruma git

50 cclik motor alacağım. ( Moto kuryelik için) Degerli bilgilerinize ihtiyacim var. Ne önerirsiniz? Şimdiden tesekkürler.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

50 cclik motor alacağım. ( Moto kuryelik için) Degerli bilgilerinize ihtiyacim var. Ne önerirsiniz? Şimdiden tesekkürler.

Yanıtla

Motolux ruzgar var 6000km de on numara motoru açıldı ibreyi dibine getiriyor yokus asagi duzde 90km goruyor,arac fazlalığı satiyorum 1.8 litre benzin yakiyor uzunyol

Yanıtla

50cc aldim rks blazzer xr50 kullandim kalkislarda rezalet yokuslarda rezalet düz sehir ici kullanim icin iyi sadece ama kurye icin fazla verimli değil

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok