TRON Light Cycle – 77 Bin Dolar

blank
1982 ve 2010 yapımı Tron filminden tasarımıyla ön planda olan ve sıradışı motosiklet, Andrews Family adındaki bir aile şirketi tarafından 77.000 dolara satıldı. Yapımı ne kadara mal olmuştur bilinmiyor ama satışşı düşündüğümüzden karlı olabilir. Lityum batarya temelli bir elektrik motoruna sahip olan motosiklette, hidrolik fren sistemi kullanılarak üretilmiş. Kullanması basit görünsede yüksek hızlar için değil gösteriş için üretildiği belli oluyor. Siperliğinin olmaması ise büyük bir sorun.

 

Vyrus 987 C3 4V – 110 Bin Dolar

 

blank
Motosiklet 1200 cc motoruyla 211 beygir güce hükmetmenizi sağlıyor ve 158 kgilogram ağırlığı ile bu gövdeye göre gerçekten gösterişli görünüyor. İtalyan şirket Vyrus tarafından ibretlik gibi tasarlanan bu motosiklet Ducati motoru ile güçlendirilmiş bir canavar.

Ecosse Titanium Serisi FE Ti XX – 300 Bin Dolar

blank
2.4 litrelik motoruyla 225 bhp güç üreten bu motorun gövde alaşımı ve egzoz modülü tamamen titanyum alaşımla imal edilmiştir. Sadece 10 tane üretilen bu lüks model, 400 kg ağırlığında bir devdir!
İlk kez tamamen titanyum şasi üretimi bu motosiklet üzerinde kullanılmıştır. El işi, dokuz parçalı, şeffaf kaplamalı karbon fiber gövdeye sahiptir. Tank ve kuyruk üzerine elle boyanmış turuncu ipler, Parlak 2,150cc kütük motor; aşırı şarjlı, ara soğutmalı ve yakıt enjektörlü, Açık kaplamalı karbon fiber tekerlekler, El işi titanyum yarış egzozu, Arka tekerlekte 200 binden fazla / Arka tekerlekte 210 ft-lbs’den fazla tork vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir