ÖTV indirimi hakkında Gazetecilere konuşan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye’deki ekonomik gelişim ve ilerlemenin bir göstergesi olarak adlandırdıkları, Enflasyon ile Topyekûn Mücadele Programı kapsamında kurumlar tarafından gerçekleştirilen tüm gelişmelerin mutluluk verici olduğunu ifade ederek, bu anlamda devlet büyüklerinin yaptığı çalışmalar sonucu 250 cc ve altı motosikletlere yapılan ÖTV indiriminin sektöre olumlu yönde etki edeceğini ileri sürdü.

MOTOSİKLET SATIŞLARI YUKARI YÖNDE HAREKET EDECEK

Motosiklet fiyatlarının yüksek olduğu için son kullanıcının da fiyat avantajı sebebiyle 250 cc altına yöneldiğini ifade eden Uçar, markaların da bunu görüp düşük cc motosikletlere yatırım yaptığını veya ithal ettiğini belirterek, ÖTV indirimiyle düşük cc kullanıcısı ve yeni başlayacakların sezona mutlaka yeni bir motosikletle girmek isteyeceğini öne sürdü. Uçar, bunun da sektöre biraz daha rahat nefes aldıracağını savunarak, motosiklet satışlarının yukarı yönde hareket etmesine yol açacağını bildirdi.

ÖTV ve firma kampanyaları birleşince daha iyi indirimler bekleniyor. Fakat kullanıcılar geçen seneki fiyatları yakalayamadıklarını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir