MondialMoto ilk V5 yol motosikletini planlıyor

0
316

Mondial Moto V5 Superbike planlalarını 2023’te sunacak ve Honda’nın RC211V’yi taklit eden bir model olacak deniliyor. Tasarım ise Ducati Panigale’e benzeyen hatlara sahip görünüyor. Ateş kırmızısı ise birebir aynı ve duruş formu bu kadar mı olur dedirtiyor ilk bakışta.

Silindir başına 4 subaplı V5 DOHC motoru ile beraber 200 Hp güce sahip olacağı bekleniyor. 13.250 devire kadar çıkarabilecek bir kapasiteye sahip. Mondial Moto V5 tam karbon bir şasi ve jantları kullanacak. Renk seçenekleri ise henüz belli değil.

Özellikleri ise şunlar

Öhlins elektronik süspansiyonlar, gidon amortisörü, ABS’li Brembo monoblok fren kaliperler. Anahtarsız ve uzaktan çalıştırma, GPS ünitesi “motorumu bul” özelliği ile beraber gelmesi düşünülüyor.

Çekiş kontrolü, motosiklette quickshifter da yer almış olacak ve 179 kilogramlık ağırlığı ile oldukça hafif ve agresif olacaktır. Mondial Moto V5 Superbike’ın maliyeti ise 41.500 Dolar.

Prototip halinde olan fotoğraflar ise şimdilik sadece 3d olarak paylaşılmış.

Firma, önümüzdeki yıl Milano’da yapılacak olan EICMA fuarında göstereceğini iddia ediyor (2019’da üretime başlayacak ve 2,5 milyon € yatırım yapacak.)

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here