2019 BMW HP4 Race Özellikleri

blank

Motor

2019 BMW HP4 Race güç ve mükemmellik içeren motor gövdesi “HIPed” izostatik pres ile dizayn edilmiş, küçük hava cepleri aşırı basınç altında titremeyi engelliyor. Dört piston, artan dönme hızlarına ve yüklerine dayanacak şekilde eşleştirilmiş ve optimize edilmiş. Yağ pompasının maksimum regüle edilmiş yağ basıncı 6’dan 5 bar’a kadar düşürüldü ve ince 0W40 yağı ile önemli ölçüde daha az güç kaybı meydana getirmiş oluyor.

blankFrenler

En üst seviyede fren performansı. Brembo GP 4 PR fren kaliperleri Moto GP testine sokulmuş. 320 mm çapında T-floatlı bir yarış fren diskini içerir. 6.75 mm kalınlıkta en yüksek yüklere dayanabilir. Monoblok fren kaliperi özellikle sıcaklığa dayanıklıdır ve düşük sürtünmeli titanyum pistonlar fren performansını üst seviyeye çıkarır. Fren kaliperleri Brembo / 04 yarış pedleri ile donatılmıştır.

6 vitesli EVO şanzıman vites değiştirme süresini kısalttı ve ikinci bir şanzıman içeriyor. Vites kutusu, HP RACE Shift Assistant Pro ile kontrol edilir. Yaylı aktüatör olmadığından sürücü her vites değiştirmede çok net geri bildirim alır. Genelde yarışta olduğu gibi, ilk vites en üstte bulunur ve 2 ila 6 arasındaki vitesler aşağıdadır. Gerekirse, vites değiştirme mekanizması sokak formatına dönüştürülebilir. Tekerlek kontrolü ve maksimum motor torku, ilgili sürüş modları WET, INT, DRY1, DRY2 ile 4 adettir. İlk vites seçildiğinde pit şeridi sınırlayıcısı kullanıma hazırdır. Dururken, başlat kontrolü de otomatik olarak başlar. Bu, sürücülerin tam konsantrasyonlarını yarış başlangıcına odaklayabilmelerini sağlar.

Direksiyon kafa + çatallar

Her HP4 RACE, çatallar gömülmüş ardışık olarak numaralandırılmış kendi karbon plakasına sahiptir. HP4 RACE’nin fonksiyonel şasesi, herhangi bir yarış pisti türü için ayarlanabilir. Değişken ofset ayarını kullanarak, sürücüler 26-32 mm ve 30-28 mm’lik yatırma duruşları ile 30 mm fabrika ayarlarınıda yapabilir. Direksiyon açısı, 65.5 ° ‘deki standart modelden 0,5 °’ dir. + 0,5 ° ile + 1 ° arasında ayarlanabilir. Ayarlar sayesinde 95-112 mm çalışma sonrası elde edilebilir.

Alüminyum düğme paneli, tüm önemli sürüş ayarlarının özel çalışma hassasiyetiyle kullanılabilir olmasını sağlar. Sol tarafta, gösterge paneli ekranları değiştirilebilir ve tüm DTC ve EBR ayarları yapılabilir. Hem sürüş modları için ayar (WET – INT – DRY1 – DRY2), start düğmesi ve pit sınırlayıcısı ve kill düğmesi sağ tarafta bulunur.

Sele + ergonomi

Her sürücü için en uygun ergonomi. Standart koltuk yüksekliği 831 mm, en düşük koltuk ayarı (-15 mm) 816 mm ve en yüksek koltuk ayarı (+15 mm) 846 mm’dir. Ayrıca, ayak dayama sistemi 8 farklı ayara sahiptir. Gidon konikliği ayrıca 15 ° ile ayarlanabilir.

DTC + EBR

Dinamik çekiş kontrolü, bilgilerini yeniden yerleştirilmiş açısal hız sensöründen alır. Çekiş +7 ila -7 arasında ayarlanabilir ve dört farklı sürüş modu seçilebilir. Modlar: WET – INT – DRY1 – DRY2, dişlilerin kademeli olarak haritalanması, göreceli maksimum tork ve tekerlek kontrolünün özellikleri açısından farklılık gösterir. EBR (motor freni) ile birlikte, sürücüler frenleme ve hızlanma özelliklerini etkileyebilir ve yarış pistinin koşullarına optimum şekilde uyum sağlayabilirler.

Karbon jantlar

Karbon fiber jantlar ve jantların spesifik tasarımı, dövme jantlara kıyasla 1540 gr daha tasarruf sağlıyor. Tekerleklerin, özellikle çevrenin önemli ölçüde azaltılmış boyutları, her yön değişikliğinde ve fren yaparken özellikle belirgindir. Malzeme bağlantıları için, alüminyumdan yapılan zincir kayış montajı gibi ilave parçaların büzülmesi ve bastırılmasıyla optimum bir pozitif kilitleme elde edilir. Bu, kesici uç çözümlerinden tamamen kaçınılmasını ve kararlılığın daha da artmasını sağlar.

Titanyum vidalar

146 kg kuru ağırlık. Her bir bileşen ağırlık açısından optimize edilmiştir veya gerekli değilse atılmıştır. Bir gramın kaydedilebileceği en küçük ayrıntıya kadar kontrol edilmiştir ve işlev açısı ile yararlılık performansına kadar kontrol edildi. Mesela, motor ve şasi için titanyum vidalar kullanılıyor. 6, 8 ve 10 bedenlerde sadece ağırlıktan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda gerekli aletlerden tasarruf sağlarlar.

 

3 thoughts on “2019 BMW HP4 Race”
  1. Hp 4 bmw motorların ilk birinci vites üstte ermişsiniz, 2 6ya kadar olan vitesler aşağıya doğru yâni her yüksek devirlerde hep vitesi aşağı doğru basarakmi vites degiştirecegiz? Birde bu motorlar bizim ülkemizde kaç para ve ayrıca ben motor kullanıcısı değilim fakat çok hevesim var. Ben sadece cansız bisiklet kullandım pek tabiki motorsiklet kullanmayı çok istiyorum. Bunun eğitimini almak istiyorum. Ben kayseride ikamet ediyorum acaba kayseride bmw motor kürsü varmı var kaç paraya eğitim veriliyor? Lütfen beni aydınlatın

    1. BMW şimdilik sadece istanbul’da eğitim veriyor, kayseri de farklı sürücü kursları olabilir. Google’da aratarak ulaşabilirsiniz.

    2. Ayrıca sürücü kursu için kayseri’de bilgi alabilecek kişilere facebook sayfamızda ulaşmaya çalışırız. Bakalım öneride bulanabilecekler mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir