On yıldan fazla bir süredir, F serisindeki GS modelleri orta sınıf Adventure segmentindeki premium serileri bünyesinde barındırmaktadır. Yeni F 750 GS ve F 850 ​​GS modelleriyle BMW Motorrad, başarı formülünü kapsamlı bir şekilde yeniden yapılandırılmış ve daha farklı bir biçimde başlatıyor. 2019 BMW F750GS Asfalt kaplı yollar veya arazi koşullarında, tüm yüzeylerde daha fazla sürüş keyfi için tercih ediliyor.

blank

Güçlü karakterli premium orta sınıf seyahat enduroları.
2007’deki ilk çıkışlarından bu yana, F serisinin GS modelleri, orta sınıf Adventure segmentini temsil eden tipik “BMW Motorrad Tarafından Üretildi” özellikleri ile birinci sınıf sürüş keyfi yaşatmak için. Daha önce olduğu gibi, GS kısaltması yine sportif dinamikler ve yüksek offroad performansıyla bir araya getirilen mükemmel bir tur ve uzun mesafe yeteneği sentezini temsil ediyor. Kısacası: Bir BMW GS, dünyanın uzak köşelerini motosikletle keşfetmeye gelince mükemmel bir arkadaştır. Yaklaşık on yıllık tutarlı bir model geliştirmeden sonra, BMW Motorrad, orta sınıf GS modellerini, spor odaklı yol sürüşü için kullanılsa bile, daha karmaşık ve kaygısız bir nihai makine oluşturma hedefi doğrultusunda tamamen yeniden tasarladı ve yeniden yapılandırdı.

blank

Selefi modellerinden daha fazla olsa bile, yeni F 750 GS ve F 850 ​​GS müşterileriyle aynı hedefleri oluşturuyor. F 750 GS, düşük bir koltuk yüksekliği, yüksek güç kullanılabilirliği, yüksek maliyet etkinliği ve güçlü, çok yönlü kaliteler ile birlikte seyahat enduro hissini ve kavramsal tasarımını tercih eden tüm sürücüler için tasarlanmıştır. Bunun karşısında, daha fazla güç ve tork sunmanın yanı sıra, üstün offroad kabiliyeti ile birleştiğinde daha farklı turne özellikleri sunan yeni F 850 ​​GS var.

blank

İki dengeleme şaftı ve optimize edilmiş pürüzsüzlük ve duygusal ses için 270/450 derecelik bir ateşleme aralığı olan güçlü, yeni 2 silindirli sıralı motor.
Ana gelişme odağı hem güç hem de torkta bir artış yaratmaktı. Ek olarak, yakıt tüketim seviyelerinin düşürülmesine özel önem verilmiştir. Yer değiştirme 853 cc’dir ve F 750 GS tarafından üretilen 7500 rpm’de 57 kW (77 hp) güç çıkışı yeterlidir. Yeni F 850 ​​GS, 8250 dev / dak’da 70 kW (95 hp) üretiyor ve bu da yüksek bir motor gücüne dönüşüyor.

blankGeliştiriciler, 90 derecelik bir dergi ofseti ve 270/450 derecelik bir atış aralığı ile bir krank mili kullanarak güçlü ve duygusal olarak çekici bir ses elde ettiler. İstenmeyen titreşimler, yeni motorun iki dengeleme şaftı tarafından emilir. Kendiliğinden yükselen, sıçramayı önleyen bir kavrama, el kavrama çalışma kuvvetinde belirgin bir azalma sağlarken, motor çekme torkundaki düşme de yoldaki güvenliği arttırır. Arka tekerleğe güç iletimi, şimdi sol tarafta konumlanmış olan ikincil tahrikli 6 vitesli şanzımandan geliyor.


‘Yol’ ve ‘Yağmur’ artı ABS ve ASC sürüş modları standart olarak bol miktarda sürüş keyfi ve daha fazla güvenlik sağlar. Profesyonel sürüş modları isteğe bağlı donanım olarak mevcuttur.
Yeni GS modelleri ‘Yağmur’ ve ‘Yol’ sürüş modları sunarak bireysel sürücü gereksinimlerini karşılarken, BMW Motorrad ABS ve ASC otomatik denge kontrolü kombinasyonu yüksek güvenlik seviyesi sağlar.

F 750 GS ve F 850 ​​GS, Pro sürüş modları ve buna ek olarak ‘Dinamik’, ‘Enduro’ ve ‘Enduro Pro’ sürüş modları gibi isteğe bağlı ekipmanlarla donatılabilir (ikincisi yalnızca F 850’de bulunur). GS) ve DTC dinamik çekiş kontrolü ve bankacılık yeteneğine sahip ABS Pro.

Monokok yapıdaki yeni çelik köprü çerçevesi, optimize edilmiş süspansiyon geometrisi ve yeni yakıt deposu konumu.
F serisindeki yeni GS modellerinin köprü çerçevesi derin çekilmiş, kaynaklı bileşenlerden yapılmıştır. 2 silindirli sıralı motoru birlikte destekleyici bir eleman olarak birleştirir ve burulma rijitliği ve sağlamlığı açısından avantajlar sunar. Yakıt deposu, optimize edilmiş paketleme ve daha iyi bir ağırlık merkezi için oturma tezgahı ile direksiyon kafası arasında klasik bir konuma yerleştirilmiştir.

Daha erkeksi tasarımı sayesinde daha keskin GS profili.
F 750 GS ve F 850 ​​GS ayrıca daha dinamik ve erkeksi bir tasarımdan yararlanan tamamen yeni bir görünüme sahiptir. Yeni LED far ön görünüme özellikle çarpıcı bir görsel çekicilik sunuyor. Temel sürüme ek olarak, yeni F modelleri Özel stil varyasyonlarında da mevcuttur. Rallye tarzı değişken yeni F 850 ​​GS’ye özeldir ve offroad yeteneklerine özel önem vermektedir.


Benzersiz opsiyonel donanım yelpazesi ve Orijinal BMW Motorrad aksesuarları.
F serisinin yeni GS modelleri, orta sınıf için benzersiz olan çeşitli ekipman seçenekleriyle piyasaya sürüldü. Farklı koltuk yükseklikleri ve ön camları, LED gündüz sürüş farları, TFT ekranlı isteğe bağlı Bağlantı ekipmanı veya eCall, sahiplerin sürüş keyfini ve güvenliğini en üst seviyeye çıkarabilecekleri büyüleyici özelliklerin listesi gibi Şimdi orta sınıf seyahat enduro motosikletler için neredeyse tükenmez.

2019 BMW F750GS Temel Özellikler

• Dinamik fren lambası artık standart.

Yeni BMW F 750 GS ve F 850 ​​GS’nin öne çıkan özellikleri: 
• 853 cc deplasmanlı güçlü 2 silindirli sıralı motor. F 750 GS: 7500 rpm’de 57 kW (77 hp) ve 6000 rpm’de 83 Nm. F 850 ​​GS: 8250 rpm’de 70 kW (95 hp) ve 6250 rpm’de 92 Nm.
• 90 derece ofset ve 270/450 derecelik atış aralığı ile krank mili muylusu tarafından üretilen son derece güçlü ve duygusal bir ses.
• Daha fazla sürüş hassasiyeti için monokok yapıda yeni, sağlam çelik köprü çerçevesi.
• Yeni teleskopik çatal / baş aşağı teleskopik çatal ve daha hassas tepki özellikleri için merkezi yaylı çift taraflı alüminyum döner kol.
• ABS, ASC plus ‘Yağmur’ ve ‘Yol’ sürüş modları standart olarak bulunur.
• ABS Pro ve dinamik fren lambalı Pro sürüş modları, DTC ve isteğe bağlı donanım olarak mevcut olan yeni ‘Dinamik’, ‘Enduro’ ve ‘Enduro Pro’ sürüş modları (yalnızca F 850 ​​GS modelinde mevcut).
• İsteğe bağlı donanım olarak mevcut ESA elektronik süspansiyon ayarı. • El
debriyajı çalışma kuvvetinde farkedilir bir azalma için kendiliğinden yükselen, sekmeyi önleyen bir debriyaj.
• Standart olarak LED far (düşük ve uzun far). Opsiyonel donanım olarak LED gündüz sürüş lambası.
• Çok işlevli gösterge paneli ve 6,5 inç fullcolour TFT ekran ile bağlantı ve isteğe bağlı donanım olarak sayısız özellik.
• Akıllı acil çağrı fonksiyonu, ilk defa orta sınıf için isteğe bağlı donanım olarak sunuluyor.
• Optimize edilmiş offroad ve seyahat kabiliyeti artı geliştirilmiş rüzgar ve hava koruması.
• Yeni tasarımdan kaynaklanan keskin GS profili.
• Yeni renk kavramları ve stil varyasyonları Ralli ve Ayrıcalıklı.
• Anahtarsız Sürüş, Vites değiştirme asistanı Pro, Dinamik ESA, eCall, Bağlantı vb. Gibi, orta sınıfta benzersiz olan isteğe bağlı donanım ve orijinal BMW Motorrad aksesuarları.

Detaylı Teknik Özellikleri

2019 BMW F750GS – Teknik Özellikler / Teknik Detaylar

Motor tip

Su soğutmalı 4 zamanlı sıralı iki silindirli motor, silindir başına dört valf, iki üstten eksantrik mili, kuru yağ karteri yağlaması

Çap / inme

84 mm x 77 mm

Kapasite

853 cc

Nominal çıkış

7.500 rpm’de 57 kW (77 hp)

Maks. dönme momenti

6.000 rpm’de 83 Nm

Sıkıştırma oranı

12.7: 1

Karışım kontrolü

Elektronik enjeksiyon

Emisyon kontrolü

Kapalı devre 3 yollu katalitik konvertör, emisyon standardı EU-4

Performans / yakıt tüketimi

Azami hız

190 km / s

WMTC’ye göre 100 km başına yakıt tüketimi

4,1 l

Yakıt tipi

Kurşunsuz düzenli, minimum oktan sayısı 91 (RON)

Elektrik sistemi

Alternatör

kalıcı manyetik alternatör 416 W (nominal güç)

pil

12 V / 10 Ah, bakım gerektirmez

Güç iletimi

Debriyaj

Mekanik olarak çalıştırılan, çoklu diskli ıslak debriyaj (atlama önleyici)

Vites kutusu

Karterin içine entegre edilmiş 6 kademeli sabit şanzıman

sürücü

Arka tekerlek göbeğinde şok sönümlü sonsuz O-ring zinciri

Şasi / frenler

çerçeve

Köprü tipi çerçeve, çelik gövde konstrüksiyonu

Ön tekerlek konumu / süspansiyon

Teleskopik çatal, Ø 41 mm

Arka tekerlek konumu / süspansiyon

Dökme alüminyum çift döner kol, merkezi yaylı yay, yay ön yükü hidrolik olarak ayarlanabilir, ayarlanabilir

Süspansiyon hareketi, ön / arka

151 mm / 177 mm (OE: süspansiyon indirme kiti 131 mm / 157 mm)

Dingil açıklığı

1,559 mm

kastor

104,5 mm

Direksiyon kafa açısı

63 °

Tekerlekler

Alüminyum jantlar

Jant, ön

2,50 x 19 ″

Jant, arka

4,25 x 17 ″

Lastik, ön

110/80 R19

Lastik, arka

150/70 R17

Fren, ön

Çift diskli fren, yüzer fren diskleri, Ø 305 mm, çift pistonlu yüzer kaliper

Arka fren

Tek diskli fren, Ø 265 mm, tek pistonlu yüzer kaliper

ABS

BMW Motorrad ABS (ayrılabilir)

Boyutlar / ağırlıklar

Koltuk yüksekliği

815 mm (OE süspansiyon indirme seti: 770 mm, OE alçak koltuk: 790 mm, OE konforlu koltuk: 830 mm)

İç bacak eğrisi

1.830 mm (OE süspansiyon indirme seti: 1.750 mm, OE alçak koltuk: 1.790 mm, OE konforlu koltuk: 1.870 mm)

Kullanılabilir tank hacmi

15 l

rezerv

yak. 3,5 l

uzunluk

2,255 mm

Yükseklik (aynalar hariç)

1.225 mm

Genişlik (aynalar dahil)

922 mm

Boş ağırlık, yola hazır, tamamen yakıtlı 1)

224 kg

1)

İzin verilen toplam ağırlık

440 kg

Yük (standart donanıma sahip)

216 kg

Tüm sıvılarla birlikte VO (AB) 168/2013 kılavuzuna göre, standart ekipmanla ve kullanılabilir tank hacminin en az % 90’ı ile yakıt ile dolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir