Trafikte korna uzunluğunun küfürsel anlamları | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
4 sene ago
765 Views

0.1 – 1.0 saniye arası: Duruma göre teşekkür etmek, yol vermek, dikkat çekmek veya “seni gördüm” demek. Sağol birader demek.

1.0 – 1.5 saniye arası: Hayvanoğlu hayvan, öküz herif, şerefsiz, i..e, vs. gibi direkt karşı sürücüyü bağlayan küfürler. Bir çoğumuzun kullandığı daha hafif küfür etmek için kullandığımız kelimelerdendir.

1.5 – 3.0 saniye arası: O…..u çocuğu, senin ana.. avra…. vs tarzı birinci derece akrabaların (genellikle anne) anıldığı küfürler. (ebeler ve tüm sülale de bu kategoriye girer) Karşı taraf alındığından kavga ile sonuçlanır

3.0 – 4.5 saniye arası: Hızını alamayıp sülale eşrafına kadar girilen küfürler: yedi ceddini, gelmişini geçmişini, yolunu vs…

4.5 – 6.0 saniye arası: Burdan sonrası artık keşfedilmemiş küfürler kategorisine girer: doğmamış çocuğu… ırz… geçeyim, ebene smaç basayım, vs.

6.0 – 7.5 saniye arası: Bu kategori bugüne kadar tahmin bile edilmemiştir. Çünkü arabadan inip kavgaya tutuşmadan bu kadar ağır küfür etmek mümkün değildir. Sonucu kavga silsilesine ve etraftaki kalabalığın seyir halinden kavgaya karışma kıvamına gelmiş modudur.

Trafikte küfür ve sonuçları rastlanan duruma ve kişiye göre değişmektedir.

İyi sürüşler

Yorum Ekle
Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları