Filmlerde Neden Bu Motosikletleri Seçmişler

Rambo First Blood (ilk kan) – Yamaha XT250

Yeni nesil motorcuların bir çoğu bu filmi bilmezler fakat belirli yaş aralığındaki tüm motorcular seyretmiştir. İlk kan Slyvester Stallone’nin ilk göz ağrılarındandır. Savaştan gelen Rambo kod adlı Slyveser bu filmde kendisini alt etmeye çalışan şerif ile bir mücadeleye girecektir. Film çok eski olduğundan düzgün HD bir kopyasını bulmak zor olabilir. Şimdi bu sahneler için seçilen motora gelelim. Bu motor Yamaha XT250 olarak bilinen bir kros motor ve yolda sürmek için pek elverişli değil. Bu sahneler için 250cc spor bir model seçilseydi, daha başarılı bir sürüş gerçekleşebilirdi.

Transformers 4’te kullanılan Kawasaki KLX 250 modeline benziyor

250cc bir kovalama için şehiriçinde bulunabilecek bir model değil ama diyelim ki bulundu ve bununla kawasaki tanıtımını yapıyor. İki kişi binince bu motorun o performansı sağlayacağına emin değiliz. Sesin sonradan yerleştirme olması ise çok belli olmuş, yani o motor oraya pek yakışmamış.

Transformers için en iyi uyan motosikletler ise aşağıdaki film kesidinde ve mükemmel uymuş diyoruz. Sizin fikriniz nedir?

İtalyan işi – Ducati 748 kullanılmış

Tamam burada ki sahne o kadarda uyumsuz değil ama Ducati motosikletin yere düşürülmesi ve deneyimsizliği göstermek için yere yatırılması hiç hoşumuza gitmedi. Sesi ise Ducati’den beklenmeyen bir ses olarak kayıtlara geçti.

https://www.youtube.com/watch?v=EmhPwb38DL4

Yes Man – Ducati Hypermotard

Arkadaşına Hayır diyemediği için dergide gördüğü motosikleti onaylıyor ve hastaneden kaçış sahnesinde araba değil motor sürdüğünü hemde onun sayesinde aldığını hatırlatıyor. Sürüş sahnesi ve deneyimini scooter ile yaptığını söylediği sahne ise gerçekten komik.

Mission: Impossible Fallout – BMW R nine T kullanmışlar

Çok güzel sahneler fakat ses yerleştirme teknisyeninin gazabına uğramış, belki sesi R nine T reklamını müşteri çekmek için biraz abartmış olabilirler.

Torque – Every bike you can imagine

Fast & Furious’un yönetmenininden film gelirse böyle olur dedirten film, imkansız sahneler, dayanamayacak motorlar ama filmden zevk almak için böyle sahneler gerektiğini biliyoruz. Seyredin bakalım sizde aynı fikirde misiniz?

One thought on “Filmlerde Neden Bu Motosikletleri Seçmişler”
  1. Tron: Legacy filmindeki Ducati Sport Classic 1000 herhalde bu işin zirvesidir, filmin sadece başında ve sonunda kısaca gözüküyor motor. Bunu yanında Edge Of Tomorrow filminde Tom Cruise, filmin bir sahnesinde Paris de bir bara gidiyor ve altında Triump Truxton vardır. İki eşisiz motor ilk aklıma gelenler bunlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir