Sercan İncesu çıktığı Avrupa turunu detaylarına kadar paylaşmış. Bir çok şehir ve bölgeyi ziyaret ederek bilgilerini paylaşmış. Detay bilgiler verdiği yazısını, hiçbir değişiklik yapmadan sizlere sunuyorum.

blank

19 gün, 4500 km, 5 ülke, 1 motosiklet, 1 adam… Muhteşem manzaralar, unutulmaz deneyimler…

Yazıları okuduktan sonra kanalına abone olmak ve takip etmek isterseniz instagram adresine bakabilirsiniz.

blank

Motorumla İsveç, Danimarka, Almanya, Hollanda, Polonya gezisi.

blank

Selam ballı bademlerim.
Tek başıma kuzey ve batı Avrupa ülkelerini kapsayan turumdan bazı fotoğraflar koyuyorum. 19 gün süren yolculuğumda yaklaşık 4500 km yol katettim.

blankBialystok’dan (Polonya) başlayan yolculuğumda ilk olarak Polonya’nın liman şehri olan Gdansk’a uğradım.

blank

Gdansk’dan (Polonya) Karskrona’ya (İsveç) feribot ile geçtim. Sonrasında sırayla; İsveç (Malmö), Danimarka (Copenhagen, Hillerød, Fredensborg, Helsingör, Gilleleje, Aarhus), Almanya (Fledensburg, Lübeck, Hamburg, Berlin), Hollanda (Amsterdam, Arnhem, Hoorn) ve Polonya’yı (Poznan, Varşova) gezerek yaşadığım şehir olan Bialystok’a (Polonya) ulaştım.

blank

Tek başıma çıktığım bu yolda bakmaya doyamadığım manzaralar, mutheşem günbatımları, çok güzel şehirler, enfes tasarımlar gördüm.

blank

Mutheşem insanlarla tanışıp, çok güzel dostluklar kurdum. Burada yazmakla bitiremeyeceğim aşırı güzel ve dandik anlar yaşadım. Hepsi enfes bir deneyimdi.

blank

Bu turumla birlikte, motorsikletimin üzerinde tam 14 ülke gezdim! Darısı hepinizin başına!

blank

Yakında yapacağım Nordkapp yolculuğumda görüşmek üzere!

blank

19 gün boyunca hiç bir yerde konaklamaya para vermedim. Couchsurfing’den bulduğum güzel insanların evinde, akrabalarım ve arkadaşlarımda kaldım.

Benzin (ortalama 3lt/100km) ve yeme-içme masrafım oldu.

blank

Ekstra masraflarım şunlar; Almanya’da değiştirdiğim Bridgestone Battlax bt45 110-140 lastiğe işçilik, balans dahil 320 euro ödedim. Evet 320 euro! Almanya’daki işçilik ücretlerini ve TL-Euro kur durumunu bilmeden listiği ilminyidi diğiştir çik iciz iliyir iridi diyenin ağzına kürekle vuruyoruz!

blank
Ayrıca Polonya’dan İsveç’e geçerken feribot biletine 209 zloty (yaklaşık 260 tl) ,İsveç’de Öresund Köprüsü’ne 200 kron (yaklaşık 150 tl), Danimarka’da Storebaelt Köprüsü’ne 125 kron (yaklaşık 105 tl), Berlin-Varşova arasındaki otobana 63 zloty (yaklaşık 75 tl) verdim.

Avrupa turunda çektiği o güzel fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum.

blankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir