2017 Kawasaki KLX140G

Yepyeni olan KLX140G kros motosiklet, hafifliği ile öne çıkan bir off-road motosikletidir. Off-Road lastikleri, 144cc 4 zamanlı, hava soğutmalı, tek silindirli motor, elektrikli marş ve anahtarsız ateşleme ile kendi segmenti’nin en iyilerindendir. Ergonomisi off-road sürüşüne uygun olarak ayarlandığından cadde sürüşünde performansını hız olarak test etmek isteyenlere şimdiden belirtelim, bu bir hız testi makinası değildir. Uzun boylu srücülere göre yapılmıştır. Yani sele gerçekten yüksek.

Şimdi biraz daha detay verelim.

blank
KLX140G hafiftir, koltuk yüksekliği düşük değildir, yüksek devirli 140cc motor, manuel debriyaj, 5 vitesli şanzıman ile donatılmıştır. Bu faktörler çok çeşitli motosikletçi için mükemmel bir off-road motosikleti olmasını sağlıyor. Sürüş becerilerinizi geliştirmek içinde ideal bir model ama şunu hatırmatalım, off-road. Evet bunu çok tekrarladık biliyorum ama bu motorda başlamak isteyenler biraz zorlanabilirler.

Hafif genel ağırlık ve ferah ergonomi, KLX140G’nin güvenilirliği ve bakımının az masraflı olmasından dolayı sizi üzmeyecektir.

2017 KAWASAKI KLX140G Foto Galeri
blank

MOTOR, ŞANZIMAN VE GİDON

• Elektrikli başlatma – AÇMA / KAPAMA anahtarlı anahtarsız CDI ateşleme
• 4 kademeli hava soğutmalı tek silindirli motor
• 58,0 x 54,4 mm delik ve strok
• Susturucu kıvılcım önleyici ile donatılmıştır
• 5 vitesli şanzıman ve manuel debriyaj

KLX140G, kullanımı ve bakımı basit, güvenilir bir motosiklettir. 144cc’lik bir motorla devir aralığı boyunca bol miktarda güç sağlar. Kademeli manuel debriyaj, yeni binicilere vites değişiminin tam kontrolünü deneyimleme şansı sunuyor. Debriyaj, son derece düşük rpm’de veya rölanti devirlerinde bile binerken yarım kavramanın kullanılmasını kolaylaştıran ve teknik sürüş için mükemmel bir hale getiren ilerici, 2 aşamalı bir angajmana neden olan bir yaylı süspansiyona sahiptir.

ÇATAL & TEKERLEKLER

• 33 mm teleskopik ön çatallar
• Ayarlanabilir Uni-Trak® arka süspansiyon
• Kutu tarzında, yüksek gerilimli çelik çerçeve

Önünde, 7.9 inçlik tekerlek hareketli bir Uni-Trak arka süspansiyonlu, 7.5 inçlik tekerlek hareketli 33 mm teleskopik ön çatallara sahip olması çeşitli arazilerde sürüş keyfini artırır.

Arka şokta piggyback rezervuar, alüminyum şok gövdesi ve rezervuar, tamamen ayarlanabilen ön yük, 4 yönlü sıkıştırma sönümleme ve 22 yönlü rebound sönüm bulunur.

blank

STİL ve ERGONOMİ

• KX motosikletinden esinlenerek şekillendirme yapılmış
• Rahat koltuk, kol ve ayak parçasının yerleştirilmesi
• Dar çerçeve, dengenin bozulmasını engelliyor

Yeni KLX140G’nin tasarımı, Kawasaki’nin KX motokros yarışçılarının tasarımından esinlenmiştir. Keskin, agresif tasarım, kutu kesiti çevre çerçevesi, ayarlanabilir süspansiyon, ön ve arka disk frenleri ve tam boyutlu tekerlekler sayesinde mükemmel sürüşü garantiler.

Havalandırma delikleri olan iki parça “radyatör korumaları”, sportif, hafif bir görüntüsağlıyor. Depo üzerinde ilave bir kapak, tanktan gidona yüksekliğinin az olması tam açık ve net bir görüş sağlıyor.

Formun ve fonksiyonun bileşimi, dar çerçeve ve açık yolculuk konumu motosikletin sürücüsüne yüksekliğini hissettirmeden rahat bir sürüş sağlıyor. Büyük ayak pegleri, ideal kilidi sayesinde sürücülerin ayaklarını ayaklık üzerinde tutmalarını kolaylaştırır. Tankın ve koltuğun düz tasarımı, sürüş pozisyonunu değiştirirken sürücüye daha fazla hareket özgürlüğü verir.

Daha fazla konfor için sürücünün ellerine geçen titreşimi azaltmak için gidona kauçuk monte edilmiştir. Elcik tutma yerleri gidon yüzeyinin yarısı kadar yükseltilmiş ve bu onları rahat ve kolay kavrayabilir hale getirimiştir. KX yarışçıları gibi, KLX140G motosikletinde, oturduğunuzda iyi kavrama ve mükemmel sürme hareketliliği içinyapılmıştır.

Motor 144cc
Tip 4 zamanlı, Tek Delikli
ve darbeli 58.0 x 54.4 mm
Soğutma Havası
Sıkıştırma oranı 9.5: 1
Vana sistemi SOHC, 2 vana, vidalı ayarlayıcı
Yakıt sistemi Keihin PB20 karbüratör
Ateşleme Dijital DC-CDI
Yağlama Zorlamalı yağlama (ıslak hacim)
Çalıştırma Elektrik

Frenler

Ön: tip Tek 220 mm petal disk
Ön: kaliperler Çift pistonlu kaliper
Arka: tip Tekli 190 mm petal disk
Arka: kaliperler Tek pistonlu kaliper

Boyutlar

Toplam uzunluk 2.005 mm
Toplam genişlik 790 mm (31.1).
Toplam yükseklik 1.135 mm
Dingil 1,330 mm
yerden yükseklik 315 mm
Koltuk yüksekliği 860 mm
frenlemek kütle ** 99 kg
Yakıt kapasitesi 5.8 litre (1.3 galon).

Güç aktarma

İletim 5 vitesli
Final sürücü Zinciri
Birincil redüksiyon oranı 2,880 (72/25)
Dişli oranı: 1 2,667 (40/15)
Dişli oranı: 2 1,895 (36/19)
Dişli oranı: 3 1,474 (28/19)
Dişli oranı: 4 1.182 (26/22)
dişli oranı: 5 1.000 (24/24)
Nihai redüksiyon oranı 4.385 (57/13)
Debriyaj Islak çok diskli, el kablo işlemi

Çerçeve

Tip Kutusu kesit alanı, yüksek gerilimli çelik
Tekerlek hareketleri: ön 190 mm
Lastik önü 2.75-21 45M
Tekerlek hareketi: arka 200 mm
Lastik: arka 4.10-18 59M Teker
( karışık ) 27 °
Trail 116 mm

Süspansiyon

Süspansiyon, ön 33 mm teleskopik çatal
Süspansiyon, arka Uni-Trak bağlantı sistemi ve piggyback deposu ile tek şok, tamamen ayarlanabilir ön yük ve geri tepme sönümleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir