2017 BMW R1200GS, diğer GS modellerinin gelişiminde ki ilk noktalardan birisidir.

“BMW GS” 35 yılı aşkın bir süredir motosikletle gezinme zevkine hazır: “GS”, turne ve uzun mesafeli uygunluk, dinamik performans ve arazi yolculuğu ideal kombinasyonunu temsil ediyor. Bu, özellikle düz ikiz boksör motoru olan BMW GS motosikletleri için geçerlidir. Dünyanın en uzak köşelerini keşfetmek için aşırı koşullar altında mükemmel yoldaş olarak anılırlar.

Rakipsiz karakteri ve güçlü yüksek torklu motoruyla R 1200 GS’nin eşsiz genel konsepti, Dünyanın dört bir yanındaki çok sayıda motosiklet fan’ını heyecanlandırıyor. Bu motosikletin uzun yıllardır pazar segmentinde egemen olduğu ve BMW Motorrad model serisinin en çok satan otomobillerinden biri değil. Yeni R 1200 GS ile BMW Motorrad GS ürün portföyünü sadece ek ürün iyileştirmeleri değil motosiklet özelliklerini daha da genişletiyor. İlk kez, müşteriler BMW GS’ye, tercih edilen kullanım alanına uyacak şekilde enduro ya da seçkin bir tarzda Rally’e ve Exclusive stil paketlerini sipariş ederek daha belirgin bir dokunuş verebilirler.

Dünyadaki en popüler seyahat enduro motosikleti olan R 1200 GS artık çok çeşitli alanlarda optimize edilmiştir. Daha önce hiç olmadığı kadar çok yönlülük için tasarlanmış olan bu özellik, dinamik performanstan konfora ve arazide uygunluğa kadar değişen, önceden bilinmeyen genişlik özelliklerine sahiptir. Bunun nedeni, seçici gelişmeler, çok sayıda yeni özellik ve isteğe bağlı ekipmanların ve opsiyonel aksesuarların çok geniş bir programı olmasıdır.

Yeni katalitik konvertörlü Boxer motor ve AB4 gerekliliklerine göre uyarlanmış veri durumu.

Daha önce olduğu gibi 7 750 dev / dak’da 92 kW (125 bg) ve 6 500 dev / dak’da 125 Nm’lik bir yükseklikte hava / sıvı soğutmalı boksör ile güçlendirilen yeni R 1200 GS’de artık değişmiş bir katalitik dönüştürücü ve bir Motor yönetimi için yeni veri durumu en yeni EU4 gereksinimlerini karşılamak için. Model yılı 2017’ye geldiğinde, şanzıman çıkış mili üzerinde hakim damp ilavesi ve seçici tamburlu aktüatörün ve şanzıman millerinin revizyon edildi.

blankDinamik çekiş kontrolü DTC ve yeni Hill Start Control ile isteğe bağlı bir özellik olarak Sürüş Modları Pro.

Yeni R 1200 GS, motosiklet tercihlerine bireysel olarak uyum sağlamak için, optimum sürüş için ASC’nin Otomatik Dengesizlik Kontrolü ile birlikte standart olarak “Yağmur” ve “Yol” sürüş modları sunmaktadır. Yeni R 1200 GS, isteğe bağlı bir donanım malzemesi olarak “Dinamik” ve “Dinamik Pro”, “Enduro” ve “Enduro Pro” ek sürüş modlarını içeren “Sürüş Modları Pro” ile donatılabilir. Dinamik Çekiş Kontrolü DTC , Özellikle bankacılık pozisyonunda daha etkin ve güvenli ivmelenme sağlar.

blankKodlanmış bir fiş vasıtasıyla aktive edilen “Dinamik Pro” ve “Enduro Pro” sürüş modları, motosikletin karakterinin uyarlanmasına izin veren özelleştirme seçenekleri de sunar. “Binme Modları Pro’nun diğer unsurları, fren yaparken, hatta bankacılık pozisyonunda bile daha fazla güvenlik için dikkat çeken daha etkili olan dinamik fren lambası, ABS Pro ile uygun tepe başlangıcı için yeni kalkış asistanı Hill Start Control’dır Motosikletin fren yaptığı gerçeğine.

Elektronik süspansiyon Dinamik ESA “Yeni Nesil”, tam otomatik kendini dengeleme süspansiyonludur.

İsteğe bağlı BMW Motorrad Dynamic ESA “Yeni Nesil” (Elektronik Süspansiyon Ayarı) ile güvenliği, performansı ve konforu birleştiren yepyeni bir boyut sağlanır: Buradaki sönümleme, sürüş koşullarına ve manevralara bağlı olarak duruma otomatik olarak uyum sağlar ve ayrıca Tüm yük durumlarını telafi etmek için otomatik otomatik dengeleme işlevi.

R 1200 GS Rallye için eski bir seçenek olarak, off-road meraklıları için sıkı spor süspansiyon.

Eski Rallye paketi yeni R 1200 GS’nin daha iddialı arazi kullanımı için optimize edilmesini sağlıyor. Yaylanma oranının artması (“sert süspansiyon”), daha uzun yay ve yay hareketinin uzaması nedeniyle yol dışı performans önemli derecede artar.

blankR 1200 GS’nin altında yatan tasarım mimarisi yeni sürümü ile korunmuşken, diz bölgesinde iyileştirilmiş ergonomi daha da iyileştirilmiş off-road nitelikleri sağlarken, daha sivri kontrastlar, yeni boya kaplamaları ve iki isteğe bağlı ekipman paketi Rallye ve Exclusive vurguluyor R 1200 GS’nin farklı biçimlerde ayırıcı özellikleri. Detaylar, ön çamurlukta ve ön tekerlek kapağının merkezinde optimize edilmişken, kanatçık olarak bilinen küçük kayma yönü saptırıcıları aerodinamik mükemmelliğe dokunmuştur. Hava girişinin ve yan yakıt deposu trim panellerinin düzeltilmesi de yeni tasarlandı. Yeni stil, soğutma hava kanallarına ve radyatör döşeme elemanlarına da uygulanmıştır,

Yeni R 1200 GS’nin arazi karakteri Rallye versiyonunda özellikle vurgulanmaktadır. Lupin Blue metalik boya, BMW Motorsport renklerindeki yakıt deposu taraflarındaki aşırı boyalı deko elemanları ve Cordoba Blue’daki çerçeve, tüm zamanların en sportif serisi üretim GS’sini oluşturmak için siyah tahrik hattıyla birlikte çalışıyor.

R 1200 GS Exclusive’in varlığı, yakıt deposu yan panellerinde, açık renkte boyalı deko elemanları olan Monolit metalik matta, bir ön tekerlek sıçrama koruyucusu ve Iced Chocolate metalik orta yakıt depo kapağı ve bir çerçeve ile kaplanmıştır. Akik Gri metalik mat. Siyah aktarma organları ve altın kaplamalı fren kaliperleri burada hassas bir kontrast yaratıyor.

R 1200 GS. Simge ilerlemeyi karşılıyor, mükemmellik tutkuyla bağdaşır.

R 1200 GS GS’dir. Çift spor motosiklet segmentini kurdu ve bugün hala kendine güvenle yönlendiriyor.
Efsanevi sağlamlık ve 36 yılı aşkın GS gelişimindeki uzmanlık ile birleşince, yollar, çapraz ülke, kent, kır, konfor, performans – rakiplerinden uzak duran bir motosikletle sonuçlanır. Teknik magazinlerde çok sayıda test zaferi ve ödülü bunun için etkileyici bir kanıt sağlıyor. Ve kazara değil, “GS” dünyanın en çok satılan motosikleti olan 600 ccm’in üstünde.
Yeni model, hem tura uygunluğu hem de arazi performansı bakımından daha iyi gidiyor. Daha fazla konfor, daha dinamik ve daha eğlenceli.

Motor – tarif edilemez.

125 HP (92 kW) ile çift silindirli boks motoru denenmiş, test edilmiş ve kanıtlanmıştır.
Verimli ve çok yüksek torka sahiptir – her koşulda dikkat çekici sürme keyfi için. Ve yine de boksör sadece güvenilirliği için efsanevi değil. Ayrıca son derece iyi huyludur. Zıplayan fonksiyona sahip ıslak kavrama ve elektrikli gaz kelebeği ince bir dozaj gücü sağlar. Neden test sürüşünde denemiyorsun?

Elle tutuş – eşsiz.

Destekleyici bir unsur olarak motoru olan sağlam ana çerçeve, düşük bir ağırlık merkezi sağlamakta ve aynı zamanda, muazzam şerit istikrarını muhafaza ederken, elle tutulmayı da hafifletmektedir. Paralever ve telepever süspansiyon elemanları, herhangi bir arazide mükemmel biçimde ayarlanmış bir sönümleme performansı sağlar.
Yeniden düzenlenmiş ESA (Electronic Suspension Adjustment – Elektronik Süspansiyon Ayarı) gibi yeni elektronik sürüş yardımlarıyla R 1200 GS, bir düğmeye dokunarak keyfi sürmek için tekrar ölçütler belirledi.

Motosikleti koşullara en uygun şekilde adapte etmek için Rain and Road ve otomatik stabilite kontrolü (ASC) gibi sürüş modları standart olarak takılmıştır.
İsteğe bağlı aksesuar yolcu modu Pro, kişisel binicilik stilinize (örneğin, Enduro ve Dinamik) göre ayarlama için daha fazla olanak sağlar. Hill Start Control bir eğimle başlamayı kolaylaştırır ve Dinamik Çekiş Kontrolü (DTC), eğilimli olduğu zaman duyarlı bir şekilde müdahale eder, güvenlik ve sürüş dinamikleri sağlar.
ABS Pro, frenlerin dozlarda uygulanması için eğildiğinde ve bu şekilde tehlikeli durumların yayılmasında yardımcı olur. Dinamik fren lambası, refleks frenlemesi durumunda geride trafik uyarıları verir.

Kişiselleştirme – yeri doldurulamaz.

Bir şey her zaman aynı kalır: sağlam, dinamik ve karakter dolu. Yeni boya kaplamaları ve yüksek kaliteli yüzeyler çarpıcı GS tasarımını da vurguluyor. Ve bu iyi bir şey.
Ancak zarif tank süslemeleri, ön tekerlek püskürtme koruması, GS kalıpları veya yeni çerçeve ve gövde renkleri olsun – R 1200 GS bu kadar farklı olmamıştı.
Ve stiller de yeni. Exclusive tarzı görsel vurgular ekler ve odaklanmayı kendine güvenen bir görünüm verir ve yüksek kaliteli malzemeler ve detaylarla gezer.
Rallye tarzı teneke üzerinde tam olarak ne söylediğini yapar ve hırslı off-road binicileri kesinlikle paralarının karşılığını alırsa.

One thought on “2017 BMW R1200GS”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir