Giriş Yap
Yamaha R3 ve MT-03 Aralık Ayında Geliyor

Yamaha R3 ve MT-03 Aralık Ayında Geliyor

Yamaha R3 ve MT-03 Aralık Ayında Geliyor. Asya’da piyasaya sürülecek modellerin, ülkemizde geleceğinden emin değilim fakat muhteşem görüntüsüyle tanınan modellerin çok iyi performans gösterdiğini kanıtlayabilirim. Yamaha’nın bayileri tedarik listelerini bir  kaç ay öncesinde duyuruyor ve diğer ayın ortasında modeller gelmiş oluyor. Ülkemizde biraz daha önceden siparişler alınıyor olabilir, çünkü bildiğiniz gibi sıra var ve üstüne kar koyarak satış yapıyorlar.

Yamaha R3

Yamaha‘nın çok silindirli motosikletlerini sunma kararı, meraklıların uzun süredir beklediği bir talep. Özellikle başlangıç modelleri iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Satışa yetişemediklerini ve bayilerin 7-24 çalıştığını belirtiyorlar.

Teknik Özellikler

Yamaha R3 ve MT-03’e güç veren, 42 PS maksimum güç üreten 321cc, çift silindirli bir motordur. Tork çıkışı R3 için 29,5 Nm ve MT-03 için 29,6 Nm’dir. Motosikletler çok çeşitli gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Öne çıkan özelliklerden bazıları arasında tam LED aydınlatma, USD çatalları, tam LCD gösterge ve çift kanallı ABS yer alıyor.

2024 Yamaha MT-03, Daha Kaslı Ve Yeni Teknolojilerle Dolu Geliyor | Motosiklet Sitesi

Koltuk yüksekliği 780 mm olup, optimum denge ve kullanım sağlar. 160 mm’lik yerden yükseklik, çeşitli engebelerle dolu ünlü yollarımız için yeterli görünmektedir. Motosikletlerin her iki ucunda 140/70 arka ve 110/70 ön lastiklerle donatılmış 17 inç jantlar var.

Yamaha’nın fiyatlandırma geçmişine bakılırsa R3 ve MT-03’ün fiyatlandırmada yüksek bir değere sahip olduğu söylenebilir. Ülkemizde Yamaha R25 ve R7 modelleri hala gündemde olan motosikletler arasındadır.  R3, satışa sunulursa KTM RC 390, Benelli 302R ve Kawasaki Ninja 300‘e rakip oldu. Artık Aprilia RS 457 , 399cc motorla güncellenen KTM RC 390 ve Kawasaki Ninja 400 ile hızlanması gerekiyor. MT-03 ise benzersiz bir performansa sahip. Tek, çok silindirli 300cc-400cc çıplak motosiklet olma özelliğini taşıyor. Ancak güncellenmiş KTM’nin 390 Duke’u ile rekabeti ise açıkça görülüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok