Kawasaki zx6-r mı, Yamaha R25 sıfır km mi?

Soru – Cevap BölümüCategory: SorularKawasaki zx6-r mı, Yamaha R25 sıfır km mi?
Ömer asked 3 sene ago

S.a arkadaslar 35 milyara kawasaki zx6R eski kasa 2005 model aynı fiyata yamaha yzf R25 var 2018 -2019 model biri 600 cc biri 250 cc kararsız kaldım, hangisini almalıyım? bir kac tane arkadaş var bu durumu onlara bahsettim. Yamaha R 25 alma kronik sorunlar ve motorda çok arıza yapıyor diye söylediler.
ben hep kawasaki meraklısıyımdım. param olsa zx10R almak istiyordum. malum fıyatlar çok yuksek ehliyeti yeni aldım yeni motora başlayacak kişilere yuksek cc motorla başlamak yanlıştır diyor.
tüm motorcuların bildigi ama unuttuğu birsey var, hangi motor olursa olsun isterse 1000 cc olsun motorda gaz ayarı diye birşey var.
bu gaz kısık oldugu zaman 2 hafta 3 hafta belkide 1 ay boş bir arazide ögrenilse tecrube edemezmi ben mi yanılıyorum?

3 Answers
motosiklet Staff answered 3 sene ago

Yeni motosiklet sürüşüne başlayan olduğunu düşündüğüm için 125cc motor üstünde bir motosiklet önermeyeceğim. SÖylediğin motorlar çok torklu makinalar üstünde duramazsın bence tekrar düşün ve bir sürücü kursu ile anlaş, baştan sona iyi bir eğitim al o şekilde başla. Yoksa ilk hafta kaza yaparsın ve hevesin baştan gider, gözün korkar, uzaklaşırsın.

motosiklet Staff answered 3 sene ago

Bir haftada olacak bir sürüş becerisi ile ancak kalkışı ve vites atmayı biraz öğrenirsin, sıkı eğitim gerek çünkü spor bir makina istiyorsun.

Gurcan answered 2 sene ago

SIfır km Yamaha R25 dururken ikinci el alınmaz dostum, uğraşırsın, nasıl kullanılmış bilemezsin, iyi sürüşler