Türk lirası ne kadar değer kaybetti? | Motosiklet Sitesi

by
1 ay ago
0 Views
Soru – Cevap BölümüCategory: İbretlik DurumlarTürk lirası ne kadar değer kaybetti?
motosiklet Staff asked 1 ay ago

2006 da çıktığı günden bu yana %1210 değer kaybeden 100 türk lirası 12.72 amerikan dolarına eşit olan para birimidir. Yaklaşık 100 dolar 785 TL etmektedir.
Ocak ayından sonra Amerikan dolarının 20 TL olacağından bahsetmişler ve Amerikan amborgosunun tam anlamıyla başlamasıyla 10 TL’yi geçeceği söylenmektedir.

5 Answers
Çelik Orhan answered 1 ay ago

Şubat ayında 12 TL’ye kadar geleceğini düşünüyorum, olmaması için hemen önlem alınması gerektiğini ve bu konuda esnafın, işletmelerin desteklenmesi, yurttaşların yardım almasını kolaylaştırmak için adım atılması gerektiğini söylüyorum.

Tmdf answered 1 ay ago

Olan yüksek kiralar ödeyen abilere olacak, kendi evinde oturmayan gecinemeyecek duruma düşecek ve aileler perişan olacak. Esnaf zaten bitti, devlet desteği olmadan gecinmelwri zor ve yorucu, dayanamadan batacak birçok arkadaş biliyorum. Allah doğru yolu göstersin, umarım herşey düzelir.

İlkay answered 1 ay ago

İlk önce esnafın borçlarını ödemesi getek sonra namuslu esnaf olmayı bilmesi gerek yoksa hiçbir şey düzelmez.

Ddrt answered 1 ay ago

Üretici dusunulmedigi surece düzelmez bence asya ticaretin beşiği oldu, Amerika’ya gebe kalmamak gerekiyor. Onların ağzına baktığımız sürece olacak budur. İşlerini kapayın ve Amerikalıları ülkeden kovun herşey 3 yılda düzelir.

Nmax125 answered 1 ay ago

Gümrük olmasa birkaç elektronik alet getirecektim ama şimdi buradan da pahalıya geliyor

Your Answer

7 + 7 =