NINJA H2R, 2024 Kawasaki Ninja H2R ABS

NINJA H2R 3 Milyon 500 TL’yi Geçti; Kawasaki’nin en hızlı, Dünya’nın en performanslı modeli H2R son fiyat güncellemelerinden sonra 3.530.000 TL’yi buldu. Kawasaki’nin son fiyat listesinde yer alan fiyatlara göre ZX-10RR modeli ise 1.698.000 TL fiyatı ile sürücülerin rüyalarını süsleyen modellerden biridir.

NINJA H2R, En güçlü Kawasaki motosiklet modelleri, 2024 Kawasaki Ninja H2R ABS

NINJA H2R Teknik özellikleri nelerdir?

• Motor, aynı boyuttaki doğal emişli bir motora göre 1,5-2 kat daha fazla gerilime dayanacak şekilde tasarlanmıştır.
• Krank mili atalet momenti mümkün olduğu kadar düşük hale getirildi ve motorun hızlı tepki vermesi için hafif bir volanla birleştirildi. Nispeten hafif dönme kütlesi aynı zamanda hızlı kullanım özelliklerine de katkıda bulunur.
• Çift ikincil dengeleyiciler son derece düşük motor titreşimi sağlar.
• Bağlantı çubukları, gücü ve ağırlığı dengeler ve yüksek çıkışlı ortamlarda güç ve dayanıklılık için geniş bir büyük uca ve cıvata çapına sahiptir.
• Dökme pistonlar, motorun ürettiği çok yüksek sıcaklıklara karşı dövme pistonlara göre daha iyi dayanıklılık sunar. Benzersiz döküm işlemi, azaltılmış ağırlıkla ideal kalınlığa ulaşmak için içi boş alanlar oluşturur.
• İkinci piston segmanı alanındaki V oluğu, üst segmanın sallanmasını önleyerek sızıntıyı ve yağ tüketimini azaltır.
• Silindir başına iki yağ jeti pistonların soğutulmasına yardımcı olur. Bir nozül piston kubbesinin alt tarafının tamamını püskürtürken, diğeri spreyi kubbe tabanının egzoz tarafına yoğunlaştırır.
• Büyük, derin karterli yağ karteri yağın soğumasına yardımcı olur. Yağ karteri tasarımı, kavitasyonu önlemek için yağ pompasının her zaman yağla çevrili olmasını sağlar. Ek olarak, yağ süzgecinin benzersiz açılı şekli ve konumu da güçlü hızlanma ve yavaşlama sırasında kavitasyonun önlenmesine yardımcı olur.
• Yüksek akışlı yağ pompası yağın soğutulmasına katkıda bulunur ve motora ve şanzımana optimum yağlama sağlamak için yüksek akış hızına sahiptir.
• Vuruntuyu önlemek için Kawasaki Gaz Türbini ve Makine Şirketi tarafından uygulanan düz piston başlığı ve yanma odası tasarımı.
• Tek parçalı silindir/üst karter, daha hassas silindir boyutları için honlama işlemi sırasında boş silindir kafası kullanır; bu, mekanik kaybı azaltmak ve motor tepkisini artırmak için düşük gerilimli piston segmanlarının kullanılmasına olanak tanır.
• Makine tarafından şekillendirilen yanma odası, yüksek güç elde edilmesine yardımcı olur ve hassas bir şekilde kontrol edilen oda hacmi sayesinde motor vuruntusunun önlenmesine yardımcı olur.
• Silindir kafasında, her silindirin egzoz portları arasında bir su ceketi, buji delikleri ve valf yuvaları etrafında geniş soğutma geçitleri ve optimum soğutma performansı için geniş bir soğutma sıvısı çıkışı bulunur.
• Geniş valf örtüşme zamanlamasına sahip yüksek kaldırma eksantrik milleri performansın artırılmasına yardımcı olur.
• Egzoz valfleri, ısıya son derece dayanıklı bir alaşım olan Inconel’den yapılmış kafalara ve ısıya dayanıklı konik gövdelere sahiptir. Giriş valflerinde paslanmaz çelik kullanılmıştır.
• İdeal şekle sahip cilalı giriş portları, başlıkta birleşmeyen düz egzoz portlarıyla bir araya gelerek gücü artırmaya yardımcı olur.

Deneyimli sürücülerin ve yeni başlayanların gözdesi ZX-4RR ise 557.000 TL’lik fiyatı ile modeller arasında cazip fiyatı ile öne çıkıyor.

2024 Kawasaki Ninja ZX-4RR
2023 Kawasaki Ninja ZX-4RR, İnanılmaz Güç ve Konfor

Detaylı teknik özellikleri

GÜÇ

Motor 998cc, sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, DOHC 16 valfli sıralı dört
Çap x Strok 76,0 x 55,0 mm
Sıkıştırma Oranı 8,3:1
Yakıt Sistemi Yakıt enjeksiyonu: ø50 mm x 4 çift enjeksiyonlu
Emme Sistemi Kawasaki Supercharger
Ateşleme Dijital
Elektrikli Yağlamanın Başlatılması
Zorunlu yağlama, yağ soğutuculu ıslak karter
Şanzıman 6 vitesli, geri dönüş, köpek halkalı
Debriyaj Islak çok diskli, manuel
Nihai Tahrik Zinciri

PERFORMANS

Çerçeve Kafes, yüksek gerilimli çelik, Salınım Kolu Montaj Plakalı
Ön Süspansiyon / Tekerlek Hareketi Geri tepme ve sıkıştırma sönümlemeli ø43 mm ters çatal, yay ön yüklemesi ayarlanabilir ve üstten yaylar / 120 mm (4,7 inç)
Arka Süspansiyon / Tekerlek Hareketi Yeni Uni Trak, Öhlins TTX36 gaz yüklü amortisör, sırt rezervuarlı, sıkıştırma ve geri tepme sönümlemeli ve yay ön yükleme ayarlanabilirliği ve üstten dışarı yay / 135 mm (5,3 inç)
Eğim / İz 25,1° / 108 mm
Direksiyon Açısı (Sol/Sağ) 27° / 27°
Ön Lastik 120/600 R17
Arka Lastik 190/650 R17
Ön Frenler Radyal montajlı çift yarı yüzer ø330 mm Brembo diskler, Brembo Stylema monoblok, karşılıklı 4 pistonlu kaliperler
Arka Fren ø250 mm disk, Brembo’lu, karşılıklı 2-pistonlu piston kaliperi

DETAYLAR

Boyutlar (U x G x Y) 2.070 x 850 x 1.160 mm (81,5 x 33,5 x 45,7 inç)
Dingil Mesafesi 1.450 mm (57,1 inç)
Yol Yüksekliği 130 mm (5,1 inç)
Koltuk Yüksekliği 830 mm (32,7 inç)
Boş Kütle** 216 kg (476 lb)
Yakıt Kapasitesi 17 litre
Göstergeler Analog tarz takometre + dijital hız göstergesi, vites konumu göstergesi, kilometre sayacı, ikili kilometre sayacı, mevcut kilometre, ortalama kilometre, yakıt tüketimi, soğutma suyu sıcaklığı, takviye göstergesi ile tam dijital LCD ekran, takviye (giriş havası odası) sıcaklığı, kronometre (tur sayacı) ve saat

By Bulent

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir