Yamaha Tricity 125 ve 155’i Avrupa’da Güncelliyor

Yamaha Tricity 125 ve 155'i Avrupa'da Güncelliyor
facebook motosiklet grubu

Motordan şasiye kadar uzanan bir dizi güncelleme, bu üç tekerlekli aracı tamamen modernize ediyor. Yamaha Tricity 125 ve 155’i Avrupa’da Güncelliyor.

Yamaha, popüler üç tekerlekli Tricity’ye bir dizi güncelleme getirdi.

125 ve 155 aroma seçenekleriyle sunulan Tricity, benzersiz üç tekerlekli tasarımıyla popülerlik kazandı. Benzer şekilde, MT-09 tabanlı Nikes 900, Tricity’ninkine benzer bir ön uç tasarımı kullanır. Güncellenmiş üç tekerlekli scooter, Eylül 2022’de Avrupa’ya doğru yola çıkacak.

Hem 125cc hem de 155cc, Yamaha’nın tescilli Blue Core teknolojisinin merkezde olmasıyla benzer bir teknolojiye sahiptir.

125cc versiyonu 12.1 beygir gücü üretirken, 155cc versiyonu, Yamaha’nın serisindeki diğer scooterlarda bulduğumuza benzer bir motora sahip, daha sağlıklı 15 midilliye sahip. Yeni bir dövme piston ve silindir kapağı ile daha büyük bir emme valfi, geliştirme yelpazesinde gücü ve tepkiyi artırır. Yamaha’nın Değişken Valf Çalıştırması (VVA) ayrıca devir aralığı boyunca optimize edilmiş zamanlama sunar.

Tricity’deki bir diğer önemli değişiklik de ön uç şeklinde geliyor.

LMW Ackermann direksiyon sistemi, özellikle viraj alırken daha doğal bir his sağlamak için biraz güncellendi. Yamaha’ya göre revizyonlar, scooter agresif bir açıyla eğildiğinde bile her iki ön tekerleğin de eşmerkezli olarak dönmesini sağlamak içindir. Bu, daha keskin, daha fazla güven uyandıran yol tutuşu anlamına gelir.

Ön ucun revize edilmiş geometrisinin yanı sıra, yeni Tricity de bazı şasi revizyonları alıyor. Önceki versiyona göre 60 mm daha fazla dingil mesafesi ile biraz daha uzun. Revize edilmiş motor takozlarının da scooter’a daha iyi bir verimlilik sunuyor.

Artık bir Marş Jeneratörü Kontrol Ünitesi ve Akıllı Motor Jeneratörü kullanıyor.

Bu, krank milini doğrudan döndürdüğü için geleneksel marş motorunun kullanımını ortadan kaldırır. Kurulum, geleneksel bir marş motorunun yüksek gürültüsünü ortadan kaldırır, bu da Tricity’nin çok, çok sessiz çalışabileceği anlamına gelir. Bunun üzerine, artan yakıt verimliliği için yeni bir Başlat/Durdur sistemi eklendi. Yeni Tricity, Eylül 2022’den itibaren tüm Avrupa’da satışa sunulacak.

Yorum Ekle

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol