Motosiklet Neden Yolda Giderken Stop Eder?

by motosiklet
2 hafta ago
135 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Motosiklet Neden Yolda Giderken Stop Eder?

  1. Marşa bastığınızda çalışmıyorsa
  2. Motor yolda stop ediyor ve çalışmıyorsa
  3. Motor marşa bastığınızda bir çok kez denemede çalışıyorsa
  4. Motor sıcakken çalışıyor, soğukken çalışmıyorsa veya tam tersi oluyorsa

Bu  tarz sorunlarda aşağıdakilere bakılarak sorunu çözebilirsiniz veya servise gidebilirsiniz.

  1. Yolda stop ediyorsa, marş basıyor çalışmıyorsa; yakıt sistemi arızasını işaret ediyor olabilir, benzin pompası rolesi bozulmuştur. Benzin pompası elektrik kısmındaki kablolarda sorun olabilir. Benzin otomatiğinde kırık olabilir. Bu konuda yapılabilecek şey o parçayı değiştirmek olacaktır.
  2. Aracınız ateşleme yapmıyorsa ise aynı durumlar olacaktır. Buji’yi çıkartın çakıp çakmadığını kontrol edin. Ateşleme olup olmadığını kontrol edin; Marşa basarken, Buji kablosunu çıkartıp sokete yaklaştırınca çakma olmuyorsa o buji ateşleme yapmıyor demektir.
  3. Isınınca veya soğuyunca çalışmaması; buji başını, akü başını kontrol edin. Bunlarda sorun yoksa krank sensöründe problem vardır. Devir sensörüde denilmektedir. Motosikletinizi aniden stop ettirebildiği gibi devirde dalgalanma, gaz yememe ve rölanti sorunlarıyla da kendini belli edebilir. 2 tl’lik kablo değişimi ile giderilir. Ama pahalı bir motorunuz varsa ve servise verirseniz, usta olaydan anlamıyorsa bu size pahalıya patlayacaktır.
  4. Hava akış sensörünün bozulması (maf sensörüde denilir) her motosiklette sorun çıkartmayabilir.
  5. Beyinde arıza yolda çalışmamaya neden olabilir
  6. Subap arızasında çekiş düşer, durduğunuzda stop edebilir. Eğik subap ve subap ayarsızlığında stop etme ve çalışmama olabilir.
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments