Giriş Yap
Kymco Scooter’lar Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Kymco Scooter'lar Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Kymco Scooter’lar Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey. Kymco motosikletler hakkında bir çok bilgi duymuş olabilirsiniz fakat vereceğimiz detaylar Kymco firmasını daha iyi tanımanızı sağlayacaktır. Araştırmadıysanız, “benim bunlardan haberim yoktu” diyebilirsiniz. İyi bir araştırıcı ise bunları çoktan öğrenmiştir.

Kymco Scooter'lar Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey
Kymco vs BMW – bu iki model çok karşılaştırılıyor

Kymco Scooter’lar Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Kymco , onlarca yıldır motosiklet, ATV ve yan yana üreten Tayvanlı bir markadır. Scooter’ları güvenilir ve uygun fiyatlıdır ve daha da ilginci, kendi tarzlarına ve benzersiz uygulamalarına sahiptirler. Örneğin pek çok marka macera sürüşü için scooter üretmiyor. Kymco Scooter‘lar kaliteleri ve özellikle ürün gamındaki çok çeşitli modellerle tanınır.

Kymco, motosiklet piyasasındaki pastadan daha büyük bir pay almak için ABD pazarına sert bir şekilde saldırıyor.

Paranın karşılığını iyi veren scooterlar var ve Honda, Yamaha ve Vespa gibi tanınmış markalarla tepeden tırnağa rekabet edebiliyorlar.

Çünkü Kymco Scooter modelleri ve siğer üretim ve fiyat avantajlarını iyi kullanıyorlar.

  1. Kymco, BMW Scooter’lar İçin Motor Üretiyordu; BMW’nin eski maxi scooter’ları olan C 650 GT’deki C 600 Sport, Kymco motorlarını kullanıyordu. BMW’nin yüksek kalite ve performans standartları mühendislik yeteneklerini kanıtlamak için yeterli değilse, o zaman belki de Kymco’nun 2023’te dünya çapında tahmini 1,32 milyar dolarlık geliri yeterli olabilir. Kymco ile çalışan bu BMW scooter’lar, iddia edilen 60 beygir gücü ve 49 pound-feet tork üreten 647cc’lik bir motor kullanıyordu. O zamandan bu yana BMW odağını elektrikli scooterlara kaydırdı ancak Kymco ile olan ortaklığın her iki şirket için de verimli olduğu gerçeği ortada.
  2. Kymco USA, ülke çapında hizmet verdiği 500’den fazla bayiden oluşan bir ağa sahiptir. Kymco aynı zamanda meraklılarına yönelik etkinlikleri de teşvik ediyor, yarış sporlarını destekleme konusunda bir geçmişe sahip ve diğer ünlü markalarla sürekli olarak yeni stratejik endüstri ortaklıkları arıyor.
  3. Kymco Geniş Bir Scooter Yelpazesi Sunar; Uygun fiyatlı Agility’den AK550 lüks scooter’a kadar Kymco’nun ABD pazarına sunabileceği geniş bir scooter yelpazesi var. Benzersiz özelliklere ve geniş bir fiyat aralığına sahip toplam sekiz farklı modelden her zevke ve cebe uygun bir Kymco modeli bulunmaktadır.
  4. Üç Tekerlekli Scooterları Bile Var; CV3, Kymco tarafından stil ve işlevselliğin mükemmel bir karışımını sunan bir gezi scooterı olarak pazarlanmaktadır. Bu fiyat etiketi karşılığında TFT gösterge paneli, tam LED aydınlatma, hız sabitleyici, ısıtmalı elcikler ve DOHC 4 zamanlı sıralı iki silindirli motora sahip oluyorsunuz.
  5. 1963’ten Beri Piyasadalar; Kymco, Kwang Yang Motor Company’nin kısaltmasıdır ve 1963 yılında Tayvan’da kurulmuştur. 1992 yılında marka dünya pazarına açıldı. Bugün Kymco Group’un 3.800’den fazla çalışanı bulunmaktadır ve marka, 1999 ile 2018 yılları arasında 19 yıl boyunca menşe ülkesi Tayvan’da satışlarda sürekli olarak bir numaralı sırayı elde etmiştir.
  6. Asya ve Avrupa’da Güçlü; Küçük hacimli motosikletler ve scooterlar, ABD dışındaki birçok ülkede verimli bir pazar buluyor. Bunun ana nedenlerinden biri fiyatlandırma, yakıt verimliliği ve en önemlisi şerit ayırmanın dünyadaki diğer birçok ülkede yasal olmasıyla bağlantılıdır.
  7. Kymco, Stratejik Ortaklık Kurmak İçin HarleyDavidson LiveWire’ından Hisse Satın Aldı; Geleceğine bakan Kymco, elektrikli motosikletlerin geliştirilmesi için bir ortaklık kurmak amacıyla Harley Davidson’s Livewire’ın 100 milyon dolarlık hissesini satın aldı. Bu hamle, LiveWire’ın LVWR kodu altında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık olarak işlem görmeye başladığını pazarlıyor.
  8. Bazı Scooterların Benzersiz ve Farklı Tasarımları Var; CV3 üç tekerlekli araç bunun en iyi örneğidir. Ancak scooter’larının çoğunun çok karakteristik tasarımları vardır ve bu bazen görünümün ötesine geçer. Örneğin KRV modeli, bağımsız bir arka salıncak koluna sahip dünyanın ilk kompakt scooter’ıydı; DT X360, dünyanın ilk macera crossover scooter’ıydı ve hatta dünyanın iki vitesli bir arka salıncakla donatılmış ilk elektrikli motosikleti olan F9’u bile yaptılar.
  9. Marka Güvenlik ve Sürücü Eğitimine Bağlıdır; Müşterilerine yönelik bu tür bir ilgi ve destek, sektörde alışılmadık bir durum ve çoğu zaman sürücü güvenliğine yönelik ortak sorumluluktan hiç kaçmıyor.
  10. Yurtdışında Elektrikli Scooter Modelleri ile Dha Çok Tanındılar; Elektrikli scooterlar muhtemelen beklenenden daha kısa sürede tüm moda haline gelmek üzere. Zaten dünyanın ilk iki vitesli şanzımana sahip elektrikli scooter’ını geliştirdiler ve pazara yeni bir şey getirme konusunda risk almaktan korkmayan yenilikçi bir marka olduklarını kanıtladılar.

Kymco scooter ve diğer motosiklet modelleri konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz bu sayfayı biraz inceleyin, teknik detaylar ve bilgiler paylaştığımız modelleri var.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok