Kymco AK 550 ST, 2022

Kymco AK 550 ST, 2022

Yamaha, 2022 TMAX’i her zamankinden daha iyi ve önceden düşünülenden daha fazla teknolojiyle dolu olarak EICMA 2021’de sergiliyor. Pek çok kişinin TMAX’ın ana rakibi olarak gördüğü Tayvan yapımı Kymco AK550 scooter da içlerinde en dişlisi. Şimdi, bu premium maxi-scooter piyasaya 2017’de girdi ve TMAX’in özellikle Avrupa ve Asya’daki başarısına doğrudan bir yanıt verdi.

Kymco AK 550 ST, 2022

Adamlar dedi ki biz daha iyisini yaparız, yaptılarda. Ama kullanıcıları böyle düşünüyor mu bilemiyoruz.

Maxi-scooter platformuna daha sportif bir bakış getiren AK550, piyasaya sunulduğundan bugüne kadar hiç değişmedi.

2022 model yılı için Kymco, bazı sportif özelliklerden vazgeçme pahasına işleri biraz azaltıyor ve daha tur odaklı bir yaklaşım benimsiyor. Başlangıç için, gövde biraz daha fazla rüzgar koruması sunacak şekilde revize edildi ve sele üzerinde daha uzun, daha konforlu sürüşlere olanak sağladı. Ön cam da artık daha uzun ve hatta elektronik ayar özelliğine sahip – Yamaha TMAX’in yalnızca en üst seviye Tech Max modelinde bulunan bir özellik. Kymco da bu fırsatı AK’nin eyerini revize etmek için kullandı. Artık uzun yolculuklarda en üst düzeyde konfor ve denge sunacağından emin olan daha yumuşak, daha ergonomik bir seleye sahip.

Kymco AK 550 ST, 2022

2022 Kymco AK550 ayrıca çekiş kontrol sistemi, sürüş modları ve anahtarsız ateşleme sistemi gibi günümüzün elektronik özelliklerine de sahiptir. Euro 5 emisyon standartlarına uyacak şekilde geliştirilmiş, yaklaşık 50 beygir gücüne sahip 550cc paralel ikiz motordan güç almaya devam ediyor. Teraziyi 222 kilogramla geçen AK550’nin, özellikle bir scooter olduğu düşünüldüğünde, oldukça ağır bir makine olduğunu belirtmeye gerek yok.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol