KTM 250 Adventure, Gelecek Yıla Kaldı | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
2 sene ago
967 Views

Son raporlar KTM meraklıları için bazı iyi haberler olduğunu söylüyor. KTM Adventure’ın 250 cc’lik bir varyantını ortaya çıkarmaya odaklandığını ve ADV macera motosiklet serisinin en uygun fiyatlı seçeneklerinden biri olacağını belirtmişler. Motosikletin KTM 250 Adventure olarak duyurulmasına karar verdiklerini söylediler. Yaşlı kardeşi 390 Adventure ile aynı özelliklere sahip olacak.

Peki nedir bu KTM 250 ADV özellikleri

Şekil olarak KTM 390 Adventure’dan temelini alan 250cc motosiklet, aynı kaliteye sahip olacak, ancak marka iki maliyet faktörüne göre değişecek. Adından da anlaşılacağı gibi, marka KTM 250 Adventure‘ı 250cc motorla donatıyor olacak. Motosikletin ön kafasında, LED biriminin yerine halojen ampullü bir far kullanması bekleniyor. Markanın 250 Duke’in stili ile 390 Duke’e benzer modeli takip etmesi muhtemel.

Buna ek olarak, 390 Adventure‘da görülen tamamen renkli dijital gösterge paneli, 250cc’lik küçük kardeşi içinde kullanılacak. Raporlar ayrıca, KTM’nin 390 Adventure’da kullanılan Continental lastiklerini 250cc varyant için daha ucuz lastiklerle değiştireceğini, ancak ön ve arka tekerlek teknik özelliklerinin 390 Adventure’ınki gibi kalacağını söylüyorlar.

Motosikletin KTM 250 Duke ile aynı motor özelliklerine sahip olması bekleniyor, ancak güç ve tork değerlerini değiştirebilecek BS6 uyumlu bir motorla değieşecek. Örneğin KTM 250 Duke’in BS4 uyumlu motoru toplam 30HP ve 24Nm maksimum tork gücü üretiyor.

KTM 250 Adventure resmen KTM 390 Adventure ile birlikte EICMA 2019’da sergilenecek. Biz ise Şubat 2020 motobike fuarından görebiliriz. Bu durum daha sonra kesinleşecektir. Rekabetçi bir fiyat sunacakları söyleniyor ama ülkemizdeki KDV ve ÖTV oranları bu fiyatı zorlayabilir.

KTM 250 Adventure, motorunu 30 HP ve 24 Nm pompalayan Duke 250 ile paylaşacak, ancak güç aktarma sistemi, daha düşük ayarlanacağı söyleniyor. Önde ve arkada sırasıyla 19 inç ve 17 inç jantlara sahip olacak.

KTM maliyeti nasıl düşürecek; biri elbette motorda olacak ve daha sonra donanımda bir düşüş olacaktır, 250 LED’deki tüm LED lambalar ya da tam TFT gösterge paneli, Duke 250’de olduğu gibi kalıyor. Diğer özelliklerini şimdilik bilmiyoruz ama modelin çıkma tarihi yaklaştıkça özellikleri daha netleşecektir.

KTM 250 ADV – Macera modelinden beklenenler

390 Adventure ile karşılaştırıldığında daha düşük maliyetli olması, görüntüsü ile zayıf bir yapı sunmaması ve bir an önce çıkması…

kaynak: motorbeam.com

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları