Giriş Yap
2024 Honda ADV 160, Yeni Renkleri Geliyor

2024 Honda ADV 160, Yeni Renkleri Geliyor

2024 Honda ADV 160, Yeni Renkleri Geliyor. Yepyeni stili ile dikkatleri üzerine çeken, Honda ADV 350 ile tanıştık ve Honda Forza ile tanıştık. Fakat 150cc barajının üstündeki modeller ile bir  türlü tanışamıyoruz. Honda ADV 160, Asya ülkelerinde satış rakamları ile yükselen, şık farlara ve dikey olarak monte edilmiş LED gündüz farlarına sahip agresif bir ön cepheye sahip. Ön rüzgârlığa monte edilmiş, işlevsel açıdan uygun olan ve aynı zamanda motosikletin sportif profilini güçlendiren büyük, şeffaf bir ön cam bulunmaktadır.

2024 Honda ADV160, Efsanevi Gücünü Sergiliyor

Diğer temel özellikler arasında şık dikiz aynaları, kademeli tek parça koltuk, yukarıya doğru eğimli egzoz ve uzun kuyruk bölümü yer alıyor.

2024 Honda ADV 160’da herhangi bir tasarım değişikliği bulunmuyor.

Sportif X şeklindeki arka lamba, dikdörtgen dijital gösterge konsolu ve diğer unsurlar gibi özellikler aynı tutuldu. Bu LCD gösterge ekranı, saat ve tarih, hız göstergesi, gerçek zamanlı yakıt tüketimi ve hava sıcaklığı gibi çeşitli bilgileri görüntüler. Kolay görüntülenebilirlik amacıyla dijital konsolun altında göstergeler için ayrı bir panel sağlanmıştır.

2024 Honda ADV160

2024 Honda ADV 160, scooter’ın 8,1 L’lik büyük yakıt deposunu barındırıyor

27 L’lik geniş koltuk altı depolama alanı var. Diğer özellikler arasında Honda Akıllı Anahtar sistemi, 2L kapasiteli ön iç kutu, akıllı telefon şarj soketi ve acil durdurma sinyali yer alıyor. Şirket, 2024 Honda AD 160 ile yeni Pearl Bosphorus Blue’yu tanıttı. 2024 modeli ile sunulan diğer renkler ise Mat Dahlia Kırmızı Metalik, İnci Dumanlı Gri ve Mat Barut Siyah Metalik’tir. 2024 modeli, 14 Aralık 2023’te Japonya’da 90.140 TL’den vergi dahil fiyatla satışa sunulacak.

2024 Honda ADV160

2024 Honda ADV 160 özellikleri Honda ADV 160’a güç veren sıvı soğutmalı 4V 156cc motor olacak. Çıkış sayıları 16 PS ve 15 Nm civarındadır. Honda ADV 160, çeşitli ortamlarda optimum performans sağlayan eSP (gelişmiş akıllı güç) teknolojisine sahip olacak.

Rölantide Durdurma Sistemi

eSP sistemi, ACG Marş Motoru ve programlanmış yakıt enjeksiyonu gibi çeşitli bileşenlerden oluşur. Yakıt verimliliğini artıran rölantide durdurma sistemi 2024 Honda ADV 160’da mevcut olacak. Scooter, teleskopik ön çatallara ve gaz yüklü ikiz arka süspansiyona sahip çift beşikli çerçeveye sahip olacak.

ADV profiline uygun olarak scooter blok desenli lastiklere sahip olacak. Her iki tekerlekte de tek kanallı ABS’li disk frenler bulunacak. Hero Xoom 160 biçimindeki ikinci sportif maxi-scooter’ını piyasaya sürdüğüne göre, Honda’nın ADV 160’ı ülkemize getirmesinin zamanı geldi. Yoksa Hero atak yaparak ülkemize ürünlerini getirdiğinde Honda geç  klamış olacak. Her ikisi de şu anda oldukça popüler olan Yamaha’nın Aerox 155’ine rakip olacak. Bu arada Yamaha’da Aerox 155’i ülkemize getirmesi çok iyi olacak diye düşünüyorum.

2024 Honda ADV160 Teknik Özellikler 

 • Motor tipi 157cc sıvı soğutmalı 80° tek silindirli dört zamanlı

 • Delik ve İnme 60,0 mm x 55,5 mm

 • Sıkıştırma oranı 12.0:1

 • Valf Sistemi SOHC; silindir başına dört valf

 • İndüksiyon PGM-FI; 28mm gaz kelebeği gövdesi

 • Ön süspansiyon 31 mm Showa® teleskopik çatal; 5,1 inç seyahat

 • Arka Süspansiyon Showa® ikiz şoklar; 4,0 inç seyahat

 • Ön fren Tek 240 mm disk; ABS’ler

 • Arka fren 131 mm tambur

 • Ön lastik 110/80-14

 • Arka lastik 130/70-13

 • Tırmık (Kaster Açısı) 26,5°

 • İz 3,4 inç

 • Dingil açıklığı 52,1 inç

 • Koltuk yüksekliği 30,7 inç

 • Yakıt Kapasitesi 2,1 galon

 • Ağırlığı frenlemek 133kg – 294 pound (Tüm standart ekipmanı, gerekli sıvıları ve dolu bir yakıt deposunu içerir)

Detaylı Teknik Özellikler

ÇİFT KONUMLU ÖN CAM

ADV160, değişen sürüş koşulları için mükemmel olan yenilikçi, iki konumlu bir ön cama sahiptir. Daha fazla esinti için indirin veya daha iyi rüzgar ve hava koşullarına karşı koruma için yükseltin. Hiçbir alet gerektirmeden ayarlanması kolaydır.

DÜŞÜK AĞIRLIK MERKEZİNE SAHİP

Motor, aktarma organları ve yakıt deposu şasinin altına monte edildiğinden ADV160’ın ağırlık merkezi alçaktır. Bu, özellikle otoparklarda veya sıkışık trafik koşullarında güven sağlamaya yardımcı olur.

GENİŞ DEPOLAMA ALANI

ADV160’ınız tonlarca kullanılabilir depolama alanına sahiptir. Öncelikle koltuğu çevirerek açın; güvenli bir şekilde kilitlenen, hava koşullarına dayanıklı 27 litrelik bir ana bölme bulunur. Tam kapalı bir kask ve çok daha fazlası için yeterince büyük. Ayrıca ön tarafta 12 volt şarj bağlantı noktasına sahip 2 litrelik kullanışlı bir bölme bulunur; telefonunuz veya diğer hızlı erişim ihtiyaçlarınız için mükemmeldir.

YAN ve ORTA SEHPA SEÇENEĞİ

Scooter’lar arabalara göre çok daha kolay park yeri bulabilir, ancak ADV160 bunu daha da kolaylaştırır. Hem yan sehpa hem de orta sehpa seçeneğiniz vardır. Bu, bir mağazaya hızlı bir şekilde girmek için (yan ayak) veya daha dar bir alana dik olarak park etmeniz gerektiğinde (orta ayak) park etmeyi kolaylaştırır.

Honda AKILLI ANAHTAR Sistemi

Eski tarz bir anahtar aramayı unutun; Honda SMART Anahtarımızla ADV160’ı çalıştırmak bir veya iki düğmeye basmak kadar kolaydır; geleneksel bir anahtara gerek yoktur. Hepsinden iyisi, onu cebinizde bırakabilirsiniz. Ayrıca ADV160’ın yakıt enjeksiyonlu motoru, daha soğuk havalarda bile anında çalışır ve sorunsuz çalışır.

YAKIT KAPASİTESİ

2024 ADV160 da inanılmaz derecede yakıt tasarrufludur; ayrıca büyük yakıt deposu, daha uzun süre gidebileceğiniz ve yakıt depoları arasında daha da uzağa gidebileceğiniz anlamına gelir.

KİLİTLEME ÖNLEYİCİ FRENLER (ABS)

Bazen macera bir sonraki köşede ne olacağını bilmemek anlamına gelir. Merak etme; ADV160 arkanızı kolluyor. Her ADV160, ön tekerlek için Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemimize (ABS) sahiptir ve ideal olmayan koşullarda bile size güvenli duruşlar yapma gücü verir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok