2022 Suzuki V-Strom 1050XT

2022 Suzuki V-Strom 1050-1

Yol aslanı güncellendi – 2022 Suzuki V-Strom 1050XT

Geçen yıl piyasaya sürülen, üç seçilebilir motor özelliği, üç modlu çekiş kontrolü, iki modlu eğime duyarlı ABS, eğimli ve yüke bağlı kontrol ve yokuşta tutuş ile bağlantılı frenler ile birlikte gelen en üst seviye V-Strom 1050XT, artı hız sabitleyici – popüler turuncu ve beyaz, DR750’den ilham alan tasarımda mevcut olmaya devam ediyor, ancak 2021’de mavi çıkartmalara sahip şık, çelik grisi ve mavi kollu jantlarla tamamlanan mavi ve gri koltuk ile birleşiyor.

Güncellenmiş bir sarı seçenek de, siyah bir tank ve altın jantlarla, firmanın RM-Z motokros serisinden etkilenir. Altın jantlar, siyah bir versiyonda, bar ince gri ve altın çıkartmalarda da bulunur.

XT ile aynı 107PS V-twin motorunu ve aynı elektronik özelliklerin bir çoğunu kullanan, ancak jant tellerini dökme alüminyum jantlarla değiştiren ve standart uyumlu motor ve el korumalarını kaybeden V-Strom 1050, 9.999 £ fiyatla geliyor – koyu kırmızı ve siyah bir görünümde mevcuttur.

2022 Suzuki V-Strom 1050XT
2022 Suzuki V-Strom 1050XT

GÜÇLÜ V-TWIN MOTOR
V-Strom 1050XT, yalnızca gücü değil, karakteri, heyecanı ve ekonomiyi de birleştiren güçlü bir V-Twin motor tarafından çalıştırılır. Devir, orta aralıkta doğrusal torku ve yüksek devirde maksimum 107.4 BG’yi yükselttiğinden, motor düşük devirden itibaren derin bir gürleme verir. Bu motor, kullanımı kolay olduğu kadar eğlencelidir ve onu çok yönlü hale getirir ve her türlü yol veya macerada mükemmeldir.

ÖZEL XT EKİPMANI
V-Strom 1050XT, V-Strom serisinin en üstünde yer alır ve standart olarak yüksek donanıma sahiptir. Tel tekerlekleri ve eksiksiz bir elektronik sürücü yardımcıları dizisinin yanı sıra alüminyum alt kaporta, alt aksesuar çubuğu, LED dönüş sinyalleri, mafsal kapakları, ayarlanabilir ekran, ayarlanabilir koltuk, orta sehpa ve 12V DC priz ile donatılmıştır.

HAFİF VE ÇEVİK
V-Stroms’un hafif ve kompakt şasisi, karakterini belirleme konusunda V-Twin motoru kadar önemlidir. İnce, pratik 20 litrelik yakıt deposuyla bile, sürücünün dururken ayaklarını kolayca yere koymasını sağlar. Tasarımı aynı zamanda otoyol millerini kolaylıkla kat ederken aynı zamanda virajlı dağ geçitlerini ve keskin virajları rahatça aşabilen çevik ve dengeli bir macera bisikleti anlamına gelir.

AYARLANABİLİR KOLTUK
V-Strom 1050XT’de koltuğun yüksekliği ayarlanabilir, bu da sürücülerin bisikletlerini kendilerine göre uyarlamalarına olanak tanır. 850-870mm arasında değişen iki pozisyon vardır. Koltuk, desteği korurken konfor için de iyi bir şekilde yastıklanmıştır. Yüksek konuma ayarlandığında yakıt deposuyla neredeyse hiç boşluk oluşmaz, bu da stilin sürekliliğini sağlar. 30 mm daha alçak aksesuar seçeneği de mevcuttur.

2022 Suzuki V-Strom 1050-2
2022 Suzuki V-Strom 1050

KOLAY AYAR EKRANI
Ekran şekli ve boyutu, kapsamlı rüzgar tüneli testleri ile tanımlanmıştır. Yükseklik binicinin boyuna göre ayarlanabilir veya tercihler 50 mm ile 11 konumdan birine ayarlanabilir. V-Strom 1050XT ekranı, herhangi bir alet gerektirmeden ekranın ön, alt kısmına doğru bir hızlı serbest bırakma kolu kullanılarak elle ayarlanır.

SÜSPANSİYON VE FRENLER
KYB ters ön çatalların yay ön yükü ve sıkıştırma/geri tepme sönümlemesi tamamen ayarlanabilir, bu da süspansiyonun sürücünün tercihine veya kullanım koşullarına göre ayarlanmasına olanak tanır. Arka süspansiyon, alt bağlantı tipi bir mono-amortisördür ve ön yük, kolay erişim kadranını elle çevirerek basitçe ayarlanabilir. Tokico monoblok ön fren kaliperleri radyal olarak monte edilmiştir ve güçlü fren performansı ve kontrolü sunar. 5 mm kalınlığında ve paslanmaz çelikten yapılmış iki adet 310 mm yüzer disk içerir. Arka frende 38 mm tek pistonlu pim kaydırmalı kaliper ve 260 mm disk bulunur.

SUZUKI AKILLI SÜRÜŞ SİSTEMİ (SIRS)
Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi (SIRS), sürüş maceralarınızı desteklemeye yardımcı olacak eksiksiz bir modern binici yardımcıları paketidir. Sistem, Hareket Paletli Fren Sistemi, Yokuş Kalkış Kontrol Sistemi, Eğime Bağlı Kontrol Sistemi, Yüke Bağlı Kontrol Sistemi, Hız Kontrol Sistemi, Suzuki Sürüş Modu Seçici (SDMS) ve bir Çekiş Kontrol Sistemini içerir. Sistemler, sürücülere kullanım kolaylığı, rahatlık, konfor ve eğlenceyi artırmak için akıllı kontroller sağlamak için yeni bir kablolu gaz kelebeği ve 6 yönlü 3 eksenli IMU sensörü ile güçlendiriliyor.

TASARIM
DNA’MIZ V-Strom 1050XT, hem Suzuki’nin efsanevi DR-Z prototip çöl yarışçısının hem de üretim DR-BIG modelinin unsurlarını içerir. İlk olarak Suzuki tarafından benimsenen karakteristik gaga tasarımı, yeni nesil makineleri daha cesur ve daha agresif bir görünüm için geliştirirken Suzuki’nin mirasına sadık kalıyor.

Sezgisel GÖSTERGELER Gösterge paneli
Bilgilerin öncelik sırasına göre görüntülendiği temiz ve sezgisel bir düzen kullanarak tam bir LCD ekran kullanır. Ekrana hız göstergesi, takometre, vites konumu göstergesi, kilometre sayacı, kilometre sayacı, anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt tüketimi, sürüş menzili, yakıt seviyesi göstergesi, motor soğutma suyu sıcaklık göstergesi, ortam hava sıcaklığı göstergesi, saat, voltaj ölçer, servis dahildir. hatırlatma, SDMS modu, çekiş kontrol modu, hız sabitleyici kontrol göstergesi, ABS modu, yokuş tutma göstergesi, motor devri gösterge ışığı, donma gösterge ışığı, dönüş sinyali gösterge ışığı, uzun huzme gösterge ışığı, çekiş kontrol gösterge ışığı, ABS gösterge ışığı ve boş vites gösterge ışığı.

TÜM LED AYDINLATMA
Far, tam bir LED tasarımı kullanır, dikey olarak istiflenir ve benzersiz bir dikdörtgen şekle sahiptir. Mükemmel görüş için önünüzdeki yolu ve çevredeki alanı net bir şekilde aydınlatır. Bu model ayrıca LED dönüş sinyallerine sahiptir, bu da onları daha hafif ve daha parlak hale getirir. Temiz bir görünüm ve yüksek görünürlük için hem arka lamba hem de fren lambaları olmak üzere arka kombinasyon lambaları için LED de kullanılır.

Subscribe
Bildir
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

[…] 7. 2022 Suzuki V-Strom 1050 XT PRO – teknik bilgiler […]

Başka Yazı Yok

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol