Yeni motorcu adama 7 öneri

0
2038
yeni-motorcu-adama-oneriler
yeni-motorcu-adama-oneriler

Motorcu olmak, motosiklet kullanıcısı olmak hız sınırlarına uymak, iyi eğitim almak, işte bunlar içinizdeki motor sürme aşkı ne kadar çok olursa ne kadar çok istek duyarsanız o kadar içinize işleyecek bir aile olmanın keyfine varacaksınız. Yeni motorcu adama 7 öneri yazımızı sizin için yazdık.

motor seçimi
motor seçimi

1- Motor seçmek önemlidir

Seçimleriniz kendinizdir. Neyi seçerseniz onu yaşarsınız ve onla yaşlanırsınız..
Motor demişken alırken bir kere al bak lafını vurgulayalım. Her zaman değişik modellere maddisel durum yeterli olmayabilir. Öyle bir model seçin ki önce kişiliğinize uygun olmasına dikkat edin asi, sevimli, tutkulu kendi karakterinizi çıkartın ve ona en çok benzeyen sizi ifade eden bir model alın. Dönüp arkanıza baktığınızda şunu mu alsaydım ya demeyin seçim önemli…

 

motosiklet kursu
motosiklet kursu

2- Önce sürmeyi öğrenin

Al çalıştır sür.. Trafik gerçekten çok kalabalık ve dikkatsizlik diz boyu artık. Önce kendinizi motorla bütünleştirin bir parça olun gide gele deneme parkurlarında motorunuzu tanıyın. Binmek ve sürmek çok başka şeyler siz sürün motorla bir arkadaş gibi olup yollara çıkın. Sürüş eğitimi alın kendi hayatınızı ve başkalarının hayatını riske atmayın..

 

motosiklet korumaları
motosiklet korumaları

3- Motor gereksinimleri

Motor alındı sürüş ögrenildi artık hazırsınız lütfen motor gereksinimlerinize dikkat edin. Eldiven, kask, koruyucu dizlikler vs. bunlarsız yola çıkmayın efendim. Motor zevkinizi daha çok tatmak istiyorsanız sağlıklı bir biçimde yol almak istiyorsanız bu malzemeler önemli..

 

trafik koşulları
trafik koşulları

4- Trafik koşulları

Trafikte kurallara uyunuz. Ziraa altınızdaki motor arabadan daha pratik ve tehlikeli bir araç. Aralardan derelerden değilde siz motorcusunuz ağırlığını koyun çok denggeliyorum iyice sıkıştırıyor kendini köşeye ışıklarda. Gel arabanın arkasına dur illa araba araba arkasınamı duracak ışıkta yolda motorlu bekleyemez mi ? Araba gibi sizde birer araç şöförüsünüz. Ve o yol hepimizin siz bakmayın agresif sürücülere sadece keyfinize bakın..

 

gezilecek yerler
gezilecek yerler

5- Gezilecek yer

Artık iki tekerin verdiği bir haz var üzerinizde kendinizi daha özgür daha rahat hissediyorsunuz. Daha farklı bakıyorsunuz herşeye daha bir olgun düşünüyorsunuz. Motosiklet ve siz gezilecek o kadar yer var ki alanya şelaleleri, sille dağları , akarsular, deniz kenarları ve doğa. Çok kafanız karışıksa önceki yazılarım arasında motorla gezilecek 5 doğa harikası yazısını okuyabilirsiniz..

 

group of motorcycle
sosyal çevre

6- Sosyal çevre

Siz komple sosyaopatsınız artık. Motorcusunuz ama sosyal çevre motorla beraber dikkat edilecek bir etken. Arkadaş ortamınız değişecek illa ki artık farklı bir ortama girdiniz motosiklet sahibisiniz. Güzel arkadaşlar edinip toplu halde gezintiye çıkıp aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal çevreniz ne yönlü değişecek tahmin bile edemezsiniz. Tadını çıkarın.

 

family motorcycle
aile boyu motosiklet

7- Aile duyarlılığı

Harika bir motorcusunuz gezip tozma aktiviteler derken sizin eş ruhunuz motorunuz ilgiler temizler bakım yaparsınız. En iyisini ona düşünürsünüz ama aile’yi unutmayalım. Motor bir araç’tır. Amaç haline getirmeyelim amaç aileniz olsun lütfen. Onları ihmal etmeyelim. Motorunuzla da ailenizi gezdirmeyi unutmayalım 🙂

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here