Derhal 4 tekerlekliyi satıp Motorlu bir hayata başlamak için 16 geçerli sebep

2
1578

hemen-sat

Bu yazı motoru olmayanlara ithaf edilmiştir. Sakin bir hayatınız var, hayatınızda hiç adrenalin yok, heyecan kalmamış ve evden işe, işten eve bir hayatınız var. Şu dönemde arabaya binmenin ne kadar gereksiz olduğunu düşündüğünüz olmadı mı? Bu bir hayat mı bir daha düşünün?

Trafik derdini, Benzin ücretlerini, Vergisini, Motorun özgürlüğünü düşününce bile bir çok neden geliyor aklımıza ama biz bunlardan bahsetmiyoruz?

Peki neden bahsediyoruz? O 4 tekerlekliyi satıp 2 tekerlekli bir hayata geçmeniz gerekliliğini neden duyasınız. İşte size o nedenler.

1. Diyelim büyük şehirde yaşıyorsunuz, bir Cuma günü, iş çıkışını gözünüzde canlandırın. Gideceğiniz yer yaklaşık olarak 15 km… Kaç dakikada gidersiniz. 1 saat 15 dakika. Gittiğiniz yerde park yeri bulma ihtimaliniz nedir. Özel parkınız yoksa, otoparklarda yer bulmanın bile zor olduğunu biliyorsunuz. Yer arama ile etti size 1 saat 30 dakika… Aceleniz yoksa problem değil ama o kadar zamanınız sizden çalınmış bir hayat demek birde böyle düşünün. Motorla 15km’yi 15 dakikada gider, istediğiniz gibi park eder, arkadaşlarınızdan önce oraya varmanın keyfini sürersiniz.

2. Motorda her zaman gidilecek dönülecek bir alternatif yol bulma ihtimaliniz vardır.

3. Kafanıza estiğinde yola çıkabilirsiniz. Nereye gideceğinizin önemi yoktur. Her yol birbirinden zevkli gelecektir.

4. Bir çok motorcu gurubu var, istediğinize katılabilirsiniz. SYM, KTM, BMW, Harley, Yamaha, Honda ve Karışık motor guruplarına katılabilirsiniz ve daha önceden tanıyor olmak zorunda değilsiniz. Bunu arabada yaşamanız veya diğer araçlarda yaşamanız olanaksız.

5. Motor gurupları içinde iyi bir saygı ve sevgi üçgeni içine gireceğinize emin olabilirsiniz.

6. Motor guruplarında paylaşım, selfie önemlidir… Girdiğiniz guruplarda buna bol bol şahit olursunuz. Seviyorsanız ne ala sevmiyorsanız sizi zorlamayacaklarına eminim.

7. Her an bir gurupta buluşma isteği ile karşılaşabilirsiniz, saatin önemi yoktur. Yeter ki buluşulsun.

8. Buluşamadıysanız önemli değil, diğer gün yeniden bir buluşma isteği görürsünüz ah kaçırdım demezsiniz. 1 yıl sonra gitsenizde o buluşmalardan birine yine aynı samimiyet ve sıkıfıkılık ile karşılaşırsınız.

9. Yeni yeni alışıyorsanız motora kolayca size yardımcı olacak biri bulabilirsiniz. Bir çok öneri alabilirsiniz.

10. Soru sormak ve cevap almak motorcu guruplarında daha kolaydır. Sorunuza cevap verecek bir çok insan vardır.

11. Guruplarda yapacağınız paylaşımlarda yalnız olmadığınızın farkına varırsınız.

12. Hastalandığınızda veya ufakta olsa motosiklet kazası geçirdiğinizde size 100 kişi geçmiş olsun diyecektir. Hatta ziyarete gelip siz sahnelere dönene kadar sizi yalnız bırakmayacaklardır.

13. Kafanız dolu olduğu bir gün, işten bunaldığınız bir gün sadece 15 dakikalık bir gezi ile anında enerji toplarsınız.

14. Kafanıza estiğinde gecenin bir yarısı çay bahçesindeyim gelin takılamı dediğinizde tanıdık tanımadık sanki aynı ailedenmiş gibi bir çok kişinin sadece sohbet için olay yerine toplandığını görürsünüz.

15. Alışılageldik yerleri değil, kimsenin gitmediği yerleri görmeyi, ayak basmamış yerleri keşfetmenin hazzını alırsınız.

16. Yorgunluktan bitap düştüğünüzde kaskın camını bir 5 dakika açmanız size yeni bir enerji ve yenilik hissi verecektir.

Facebook Yorumları

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here