BMW G310GS 2018

1
1258

BMW R1200GS macera motosikleti ve amiral gemisiydi, fakat bu kategoriye erişemeyenler cc olarak 3 boy küçüğü ile güzel maceralara yön verebilecek.

Gezgin motorlar artık sadece büyükler değil. Merakları üstüne çeken ve geliştirmeleri ile konforlu, yetenekli ve pahalı olduğu söylenen bir küçüğü var. Bu sebeplerden dolayı biraz da kolay gelebilir ama güç ve performansı korkutucu olabilir ve kesinlikle giriş seviyesi değildir.

GS’yi sever ve BMW’nin bilinen motosikleti haline gelmesi uzun sürmedi. Fakat şirket geniş bir kitleye reklam yapmıyor özellikle ülkemizde bu yönde fazla reklam göremiyoruz.

Motosiklet, küçük (32,8 inçlik koltuk yüksekliği), yönetilmesi kolay ve fakat yeni biniciler için ideal değil. Debriyajın çekmesi ve itmesi hafiftir, şanzıman ve ABS donanımlı frenler anında yanıt verir.

Süspansiyon ayarı yumuşak ve darbelerle iyi bir şekilde başederken, uzun sürüş pozisyonu size yol rahatlığı sağlıyor ve ayrıca sele uzun seyahatlerdeki kalça, popo bölgesindeki uyuşmayı en aza indiriyor.

BMW G310GS Teknik Özellikleri

Motor
TipiSu soğutmalı tek silindirli 4 zamanlı sıralı motor, silindir başına dört supap, üstten çift eksantrik mil
ve parmak supap iticisi, ıslak karter yağlama
Çap x strok80 mm x 62,1 mm
Kapasite313 ccm
Motor gücü9500 dev/dk’da (ECE Versiyonu) 34 bg (25kW)
Maks. tork5750 dev/dak’da 28 Nm
Kompresyon oranı10,6:1
Yakıt hazırlanması/Motor kontrolüElektronik enjeksiyon
Emisyon kontrolüKapalı .çevrimli 3 yollu katalitik konvertör, girişim borusu İle birlikte eu-4 emisyon standardı
Performans / yakıt tüketimi
Azami hız143 km/sa
Yakıt tipiSüper (premium), oktan oranı 91 (ron), (darbe kontrollü; nominal güç 95 ron’da)
Elektrik sistemi
Alternatör308 W alternatör
Akü12 V / 8 Ah, bakım gerektirmez
Güç aktarımı
DebriyajYağ banyolu çok plakalı debriyaj, sarsıntısız debriyaj, mekanik kontrollü
ŞanzımanDaimi senkromeçli 6 ileri vitesli şanzıman, düz dişliler
AktarmaArka tekerlek poyrasında atlama sönümleyicili sonsuz Z-ring zincir
Şasi / frenler
Yürüyen aksamCıvatalı arka şasiyle birlikte boru çelik şasi.
Ön çatal / süspansiyonTers çatal, Ø 41 mm
Arka çatal / süspansiyonyekpare alüminyum döküm salıncak, direkt menteşeli tekli amortisör, ayarlanabilir ön yük
Süspansiyon mesafesi ön / arka180 mm / 180 mm
Tekerlekler arası mesafe1.420 mm
Kaster98 mm
Gidon açısı63,3°
JantlarAlüminyum döküm jantlar
Ön jant2,50 x 19″
Arka jant4,0 x 17″
Ön lastik110/80 R 19
Arka lastik150/70 R 17
Ön frenTek disk, çap 300 mm, 4 pistonlu sabit kaliper, radyal cıvatalı
Arka frenTek disk fren, 2 pistonlu yüzer tip kaliper, 240 mm çap
ABSBMW Motorrad ABS
Boyutlar / ağırlıklar
Toplam uzunluk2,075 mm
Genişlik (aynalar dahil)880 mm
Yükseklik (aynalar hariç)1,230 mm
Sele yüksekliği, yüksüz durumda835 mm (820 mm: Alçak Sele; 850 mm: Comfort Sele)
Bacak içi bombesi, yüksüz durumda1.870 mm (1.840 mm: Alçak Sele; 1.900 mm: Comfort Sele)
Boş ağırlık, yola çıkmaya hazır, tam dolu yakıt deposuyla 1)169.5 kg
İzin verilen toplam ağırlık345 kg
Yük kapasitesi (standart donanımla)175.5 kg
Kullanılabilen depo kapasitesi11 lt
Yedek depoyaklaşık 1 lt

 

Sitesindeki tanıtım:

BMW G 310 GS ile her gün macera.

Anı yaşayın, günlük rutininizin dışına çıkın ve yaşamınızın her gününü farklı bir deneyim haline getirin. G 310 GS ile her gün yanı başınızda bekleyen macerayı yakalayın. Bu motosiklet sizi şehrin karmaşası içinden güvenli ve tasasız bir biçimde çekip çıkarır. İster şehir içindeki günlük seyahatleriniz, ister kırlarda, ormanlık patikalarda ve bozuk yollardaki yolculuklarınızda kullanıyor olun, G 310 GS her koşulda saf sürüş keyfini garanti eder. Rahat ve hafifçe yükseltilmiş oturma pozisyonu sayesinde, her engeli kolaylıkla görebilir ve hassasiyetle üstesinden gelebilirsiniz.

G 310 GS ile maceralarınızın unutulmaz olması için mutlaka büyük olması gerekmez. Önemli olan her gün bir macera yaşayabilmektir.

Tipik bir GS.
Bu motosiklet, tartışmasız bir GS’tir. Güçlü, ayrıcalıklı ve özgün tasarımıyla ünlü GS ruhunu somutlaştırır. Çizgileri, koruyucu ön camı ve herkes tarafından bilinen ergonomisi ile GS her türlü zeminde yoğun bir sürüş keyfini garantiler. Yeni ve çarpıcı renkleriyle şehir içinde tüm bakışları üzerinize toplayacaksınız. Yüksek kaliteli tasarım öğeleri, tartışılmaz GS görünümünü öne çıkarır ve taşlı yollardan bir maceraya doğru atılırken size ek koruma sağlar.

Hafif ve kendine güvenli.
Tipik GS oturma pozisyonu sayesinde rahat ve stressiz kullanım mümkündür. Gidonlar, ayak dayamaları ve işletim öğeleri, hem uzun hem de kısa boylu sürücülerin kolaylıkla erişebilmesini sağlayacak şekilde dengeli bir şekilde düzenlenmiştir. Arka tekerlekteki 180 mm’lik yay hareketi ve 19 inç jant bulunan ters çatal, her türlü zeminde gerçek bir sürüş keyfi sunar. Sert çelik ızgaralı köprü şasi de sürüş dengesini destekler. G 310 GS, şehir içinde veya ıssız caddelerde bir sonraki maceraya doğru kolay ve hassas bir biçimde yönlendirilir.

Dinamik karışım.
Tek silindirli motor, açısı arkaya doğru olan silindiri ve 180 derece döndürülmüş silindir başlığı sayesinde çarpıcıdır. Geleneklere aykırı silindir düzeni sayesinde aracın ağırlık merkezi daha alçaktır ve bu nedenle ön tekerleğe odaklıdır. Bu da G 310 GS’nin her virajda kolay ve hassas bir şekilde dönebilmesini sağlar. Daha ilk bakışta dış tasarımı ile bir GS olduğunu açıkça belli eden motosiklet, iç tasarımı ile de BMW Motorrad uzmanlığını ve kalitesini gözler önüne serer. Etkili yanma ve ikincil hava sistemi sayesinde G 310 GS katı Euro IV standartlarıyla uyumludur. Aynı zamanda, özel motor konfigürasyonu düşük tüketimi mümkün kılar. 313 ccm ve 9.500 dev/dk’da 34 bg (25kW) ile gerekli gücü ve hızlanmayı garantiler.


G 310 GS, kalite, konfor ve dinamik özelliklerinin birleşimi sayesinde, tüm sunduklarıyla benzersizdir.

Son derece donanımlı.
G 310 GS’yi kullanmayı seçerek aynı zamanda kalite, güvenilirlik ve BMW Motorrad standartlarını da tercih etmiş olursunuz. İki kanallı ABS ve bagaj çantası standart olarak sunulur ve elbette bir dizi özel aksesuar da mevcuttur.

Facebook Yorumları

1 Yorum

  1. […] G 310 GS , diğer taraftan, maceranın yeni ve gerçekçi versiyonu. BMW, bu motosikleti uygun fiyatlı bir macera sever konumuna getirecek. Motosiklet tasarımı, amiral gemisi BMW GS serisine dayanıyor. Arka tarafta büyük bir çamurluk, yeniden tasarlanan far, şekillendirilmiş bir yakıt deposu ve bagaj taşıyıcısı bulunuyor. G 310 GS, ön tarafta uzun mesafeli çatal ve arkada bir monoşock ünitesi bulunur. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here