Araştırmaya Göre “Trafikte Size Kötü Davrananlar Potansiyel Suçlu”

1
534
park problem
park problem

18450 kişi üzerinde yapılan araştırmada, bu kişilerin yüzde 87’sinin küçük yaştayken arkadaşlarına zarar verdiği, verme niyetinde olduğu ve ufak suçlardan da olsa polisle başı derde girdiği anlaşıldı.

motosiklet kavga
motosiklet kavga

Yüzde 64’ünün ise, yetişkinlik döneminine kadar belirlenmiş olan eğitimi almadığı, çevre ile iletişimi zayıf, kendini anlatamayan ve psikolojik sorunları olduğunu bilmemenin getirdiği sorunların rol aldığı belirlendi.

Trafikte çevresine saygı duymayan ve çevresindeki tüm olaylara ters tepki göstererek kazaya neden olanların %97’si erkek. Trafikte başkasına zarar vereceğini bilerek yapılan hareketler basit ve umursanmayacak olaylar değil. Yaygın olarak yapılan davranışlar; üstüne sürmek, sıkıştırmak, ışıklarda bilerek geçmek, geçmesine izin vermemek gibi trafikte olmaması gereken davranışların tümü aslında trafikten men sebebi olması gereken davranışlar.

Trafikte bu gibi davranışları benimseyenlerin ileride katil olabilme niteliği taşıyan, eşlerini döven, arkadaşlarına zarar veren, hasta ruhlu kişiler olabileceği, şimdi olmasa bile ileride bu ruh psikolojisi ile çevrelerine devamlı olarak şiddeti taşıyan kişiler olabileceği belirlenmiş.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here