satılık motosikletler

Zero FXE yeni elektrikli motosiklet modeli olarak piyasaya çıktı

Zero FXE yeni elektrikli motosiklet modeli olarak piyasaya çıktı

Zero, elektrikli motosiklet üreticisi olarak kendine yepyeni hedefler koymakta öncü olarak hareket ediyor. Yeni modellerin son birkaç lansmanı, SR/F ve SR/S elektrikli motosikletlerle pazarın daha üst segmentini hedef aldı. Şimdi Zero, Zero FXE ile kataloğunun giriş seviyesini hedefleyen yeni bir model piyasaya sürdü.

Zero FXE, Zero FX ve FXS ile aynı çerçeve üzerine inşa edilmiştir, ancak yeniden tasarlanmış gövdesi sayesinde tamamen yeni bir görünüme sahip.

FX platformu üzerine inşa edilmiş, aynı 34 kW (46 hp) motora ve 160 km (100 mil) şehir menziline sahip.

FXE fütürist gibi görünebilir, ancak bugünün taşıtları için birçok insanın elektrikli bir motosiklette tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi karşılıyorlar.

Motosiklet 135 kg (298 lb) ağırlığında ve bu da onu Harley-Davidson’dan LiveWire ONE gibi daha büyük elektrikli motosikletlerin ağırlığının yarısından biraz fazla olduğunu gösteriyor. Her ikisinin de şehir sürücüleri düşünülerek tasarlandığını düşünürsek, ağırlığının yarısı (ve fiyatının yarısı 11,795 dolar) bir elektrikli motosiklet, temiz, az bakım gerektiren bir elektrikli motosiklet arayan birçok şehirli sürücünün ilgisini kesinlikle çekecektir.

34 kW (46 hp) motor, hafif bir motosiklet ve kesinlikle bir bilek hareketiyle uçuracak kadar torka sahip. Yüksek olmayabilir, ancak yine de heyecan verici bir keyif ile deneyim sunduğu söyleniyor.

Yeni Zero FXE, mevcut FX platformundan biraz farklı görünüyor fakat Zero’nun amiral gemisi SR/F ve SR/S motosikletleri için tasarlanan teknolojinin çoğunu da görüntü olarak almış. Benzer görünümlü 5″ TFT ekran, eskimiş FX LCD ekranın yerini alıyor ve çok daha canlı ve detaylı bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Ayrıca, tümü uygulama aracılığıyla Uzun Süreli Depolama Modu gibi diğer seçenekleri de seçebilirsiniz.

7,2 kWh pil paketi ile FXE, şehir içinde 160 km’ye (100 mil) kadar bir menzile sahiptir. Motosiklet 136 km/sa (85 mph) hıza ulaşabilir ve bu tür yüksek hızlarda menzil anlaşılır bir şekilde önemli ölçüde düşer. Yaklaşık 100 km/sa (62 mil/sa) hızda, menzil şehir kullanımı mesafelerinin yarısına yakındır.

Bu arada yazının bir kısmını değiştirdim ve sizi okuyabileceğiniz Türkçeye çevirdim, beğeniyi ve paylaşımı unutmayınız. Çok iyi çevirememiş olabilirim ama https://electrek.co/ ‘dan Micah Toll‘a isterseniz twitterdan teşekkür edebilirsiniz. Sonuçta incelemeyi yapan ve yayınlayan kişinin kendisidir.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir