satılık motosikletler

Yine Çinliler Yapacağını Yaptı!

Yine Çinliler Yapacağını Yaptı!

Ne mi yaptı? Harley’in Elektrikli Motosiklet Modelini kopyalayıp piyasaya bile sürdü.

Harley’nin elektrikli motosikleti geri planda kaldı, bazılarımız hiç görmedi ve bunun üzerine Çinliler durur mu! Kopya model olan Onan Modeli 55 mil / saat gibi bir sınıra sahip. Ve bu Harley’in  Çin versiyonunu tasarlayıp hemen piyasaya sürdüler. Şimdi gelelim özelliklerine;

2018’de Harley-Davidson , o zamanlar gördüğümüz en havalı görünümlü elektrikli mopedlerden birini tanıttı. Ancak yıllar sonra Milwaukee merkezli motosiklet üreticisi bize iki yıllık bir prototipten daha fazla ilerleme göstermedi.

Bu, diğerlerinin Harley’in tasarımına benzer denemeler yapmaları için kapıyı açtı ve Çinli bir motosiklet üreticisi, tasarımın oldukça iyi bir kopyasını yaptı.

 

Çinli şirket ONAN markası altında bir dizi elektrikli motosiklet üretiyorlar. ONAN Ark orijinal Harley-Davidson elektrikli mobilet modelinin çok yakın kopyasını yaparken bir çok benzerlik olduğu aşikar. Şasi geometrisi (çerçeve tüpleri olmasa da), gidonlar, yan basamaklar ve basamak yerine ortalanmış pil ünitesi gibi ana bileşenlerin tümü, Harley-Davidson tasarımıyla oldukça benzer.

 

Harley konseptinin teknik özelliklerini bilmiyoruz , ancak ONAN Ark, 2,5 kW motordan 90 km / sa (55,9 mil / sa) maksimum hız talep ediyor. Ayrıca 1,2-2,4 kWh kapasitelerde bulunan 72V pilden 40-70 km (25-44 mil) menzile sahip. Şimdi Harley davamı açar, yoksa ne yapacağız artık bilmiyoruz mu der. Zaman nasıl davranacaklarını bize gösterecek.

Bu 2,5 kW motor ve 50 mil / saat azami hız, hızlanmasının çok iyi olmadığı söyleniyor. Adil olmak gerekirse, Harley’in versiyonu çok daha rafine ve kaliteli bir tasarım gibi görünürken, ONAN Ark’ın uygun fiyatla piyasaya sürüldüğünden bir takım ucuz yollu parçalar ve daha dayanıksız elektronik kullandığı görülüyor.

 

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir