Yeni MV Agusta Brutale ve Dragster Modelleri Debriyajla Uğraşmanızı İstemiyor

by motosiklet
1 ay ago
173 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Yeni MV Agusta Brutale ve Dragster Modellerinde Debriyajla Uğraşmanızı İstemiyor

İtalyan motosiklet üreticisinin Akıllı Debriyaj Sistemi artık sadece her iki roadster’ın belirli versiyonlarında sunuluyor.

Ünlü İtalyan motosiklet üreticisi MV Agusta son zamanlarda ilginç ve tasarımın sınırlarını zorlayan ama çirkin bulduğumuz modeller üretti.

Yakın zamanda piyasaya sürülen, sınırlı sayıda üretilen Rush 1000, motosiklet üreticisinin yönünün farklılaştırdığını ve değiştirdiğini gösteriyor. Beygir gücü mükemmel 212 hp, bunun için gerçekten teşekkür ederiz ancak bu amiral gemisinin 2020 Brutale 800 RR SCS ve Dragster 800 RR gibi ilgiyi hakeden MV ve SCS gibi sonlarına adlar eklendi.

İsimdeki son üç harf, nedir? Debriyaj kolu ihtiyacını neredeyse tamamen ortadan kaldıran yeni Akıllı Debriyaj Sistemi (SCS) ile gelen ilk çıplak motosikletlerdir.

Birkaç yıl önce MV Agusta Turismo Veloce ile piyasaya çıkan SCS’ye aşina değilseniz, şöyle açıklayalım. SCS, tıpkı debriyaj kolunu kendi kendinize çektiğinizde yapacağınız gibi, motosiklet durduğunda debriyajı otomatik olarak ayırır. Geleneksel altı vitesli, hızlı vites değiştirici donanımlı şanzıman aracılığıyla vites büyütme ve küçültme işlemlerinden hâlâ siz sorumlu oluyorsunuz ancak istemiyorsanız hiçbir şey için debriyaj kullanmak zorunda değilsiniz ve buna ilk kalkış vitesini seçmek de dahil. Bu zevkli mi? Bence değil. Ama bir scooter kıvamına gelmiş diyebiliriz.

MV Agusta, Honda’nın CRF1000L Africa Twin ve Gold Wing serileri için sunduğu Dual Clutch Transmission sisteminden çok daha hafiftir (MV Agusta, standart bir manuel kavramaya göre sadece bir ons ağırlık – 31,10 gr artışı olduğunu söylüyor).

Yeni SCS modelleri de dahil olmak üzere, Brutale serisi, üçü hattın 800 cc’lik üç silindirli makinelerinin farklı versiyonları olmak üzere toplamda beş varyantla yükseltilirken, kalan ikisi , MV Agusta’nın lanse ettiği son derece muhteşem 1000 Serie Oro’dur. Bu gezegendeki en güçlü çıplak – naked motosiklet ve diğer Brutale 1000 RR‘dır

Üç 800 modelden, 800 RR SCS ve 800 RR (geleneksel kavramalı) 798 cc sıralı üç silindirli motorlarından 140 hp güç alırken, Brutale Rosso, 110 hp ile biraz daha azaltılmış bir güç delisidir.

MV Agusta’nın Dragster’ı, Brutale 800 serisinin her zaman bir evrimi olmuştur ve serisi, SCS modelinin eklenmesiyle dört motosiklete yükseltilmiştir. Daha geleneksel Brutale estetiğine kıyasla daha büyük bir arka tekerlek ve güçlü, farklı bir stil ile karakterize edilen Dragster 800 RR SCS ve 800 RR 140 bg güç sağlarken, Dragster 800 RC ve 800 Rosso sırasıyla 150 hp ve 110 hp sunar.

Kafa karıştırıcı olabilir, biliyoruz, ancak genişletilmiş ürün yelpazesi, MV Agusta’nın geçmişte başına bela olan üretim hatalarını gerçekten düzeltmeye başladığının kanıtı niteliğinde. Neyse nasıl performans gösterdiklerini görmek için biraz zaman verelim, yani bekleyim ve görelim.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments