satılık motosikletler

Yeni Honda Forza 750 Satışa Çıktı

Yeni Honda Forza 750 Satışa Çıktı

250cc segmentindeki küçük ortağının abisi satışa sunuldu. Uzun süredir satışa çıkmasını bekliyorduk. Honda bu segmentteki ve scooter olarak lanse ettiği bu model için sizden 141.000 TL kadar bir fiyat istiyor. Özelliklerini ise aşağıda detaylı olarak fotoğrafları ile ekledim.

 • Manuel Ayarlanabilir Süspansiyon
 • ABS
 • Honda Seçilebilir Tork Kontrol Sistemi
 • Kombine Fren Sistemi
 • Acil Durum Fren Sinyalleri
 • DCT
 • TFT Renkli Gösterge Paneli
 • USB Type-C Soketi
 • Akıllı Anahtar
 • LED Farlar
 • Elektronik Kontrollü Gaz Kolu
 • Güç Modları
 • Motor Freni Modları
 • Sürüş Modları
 • Arka Fren Kilidi

Sportif Forza Tasarımı

Forza’nın alışık olduğunuz sportif tasarım detaylarını üzerinde barındıran Forza 750, bir scooter’dan beklemeyeceğiniz kadar kaslı ve güçlü.

DCT Şanzıman ile Konforlu Sürüş

Honda Forza 750’nin 745 cc hacme sahip yüksek performanslı motoru, hızlı ve kusursuza yakın vites geçişlerine sahip DCT şanzıman ile desteklendi.

Sürüş Dinamiklerini Değiştiren Özel Modlar

Sürüş modları ile HSTC ve güç modu gibi özelliklere müdahale etmenizi sağlayan Honda Forza 750, sürüş dinamiklerine uygun bir seyahat sunuyor.

5’’ TFT Gösterge Paneli

Forza 750’nin sahip olduğu 5” boyutundaki TFT renkli gösterge paneli ile tüm sürüş bilgilerinizi detaylı olarak takip edebilirsiniz.

Üst Düzey Sürüş Konforu

Honda mühendisliği ile üretilen Honda Forza 750, ideal oturuş pozisyonunda rahat selesi ve ergonomik erişim sunan gidonu sayesinde en uzun yolculuklarda bile konfordan ödün vermez.

Kişiselleştirilebilen Manuel Ayarlanabilir Süspansiyon

Yük, sürüş ve yol şartlarına göre ayarlayıp kişiselleştirebileceğiniz süspansiyon ile Honda Forza 750, konforlu bir seyahat deneyimi sunar.

Motor

Motor Tipi

Sıvı Soğutmalı, 4 Zamanlı, 8 Supaplı, SOHC, Paralel Çift Silindirli

Maksimum Güç

43,1 kW @ 6750

Maksimum Tork

69 Nm @ 4750

Şanzıman Tipi

DCT

Ölçüler

Uzunluk x Genişlik x Yükseklik (mm)

2200 x 790 x 1484

Sele Yüksekliği (mm)

790

Dingil Mesafesi (mm)

1580

Boş Ağırlık

235 kg

Yakıt Kapasitesi (lt)

13.2

Honda Forza 750 Hangi Aksesuarlar ile Kullanılabilir?

Honda Forza 750, nerede ve nasıl kullanacağınıza göre aksesuar olarak farklı seçenekler sunar. Örneğin şehir içinde geniş çantalardan yararlanıp ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyalarınızı kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. Buna ek olarak USB Type-C gibi bağlantı soketleri sayesinde elektronik aksesuarları da Forza 750’ye ekleyebilirsiniz.

Honda Forza 750’yi Kullanmak İçin Hangi Ehliyet Gerekli?

Honda’nın en güçlü motosikletlerinden Forza 750’yi kullanabilmeniz için A sınıfı motosiklet ehliyetine sahip olmalısınız. A sınıfı ehliyet alabilmek için ya 24 yaşını doldurmuş ya da 20 yaşını doldurmuş ve 2 senedir A2 sınıfı ehliyete sahip olmuş olmanız gerekir. Bu şartları sağlayan kişiler, ehliyet sınavını başarıyla tamamlamaları durumunda A sınıfı ehliyet sahibi olabilir.

Honda Forza 750’nin Kullanıcı Yorumlarına Göre Avantajları Nelerdir?

Kullanıcılara göre Honda Forza 750’nin en önemli avantajı, 745 cc hacme sahip olan yüksek performanslı motoru ile DCT’nin hızlı ve kusursuz vites geçişlerini birleştirmesidir. Böylece scooter’ların genlerinde olan kolay kullanım ile sportif sürüşün olmazsa olmazı yüksek performans bir araya gelir.

Honda Forza 750’nin Ağırlığı Ne Kadar?

Forza 750’nin boş ağırlığı 235 kilogramdır. Ancak motosiklet, 4750 devirde 69 Nm tork üretebildiği için kilogram başına düşen tork oldukça yüksektir. Bu sayede de yüksek performanslı şehir içi sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur.

Honda Forza 750 Nasıl Bir Motosiklet?

Honda Forza 750; yüksek performanslı motoru ile sportif sürüş, DCT şanzımanı ile kolay kullanım ve sürüş modları ile kişiselleştirilebilir sürüş deneyimi sunan bir motosiklettir. Forza 750’de, otomobillerde de sıklıkça kullanılan çift kavramalı DCT şanzımanın Honda tarafından motosikletlere uyarlanmış hali bulunur. Böylece vites geçişleri otomatik olarak gerçekleşir ve sürüş sırasında yola odaklanmak dışında herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmaz.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir