Yeni Honda CBR1000RR-R 1000bhp

0
176

Fireblade’in yeni versiyonu, Japon üreticisinin ODAKLANMAK olarak nitelendirdiği sonuçlara dayanarak, daha fazla kullanıcı dostu bir makina sunuyor. Açıkçası, başka bir R eklemekten başka seçenek yokmuş gibi görünüyor. Bir R daha eklenir mi? Artık eklemezler bu son olur.

Honda CBR1000RR-R‘ın, 150.000 £ ‘lık hiper motosiklet V4 ile aynı güce sahip ve “yanma verimliliği ve düşük sürtünme teknolojileri” nden ilham alıyor.

Titanyum çubukları ve dövme pistonları olan motor 14.500 rpm’de 215bhp veriyor ve sadece 201kg (ıslak) ağırlığa sahip. Yani bu, 1000bhp / tonun üzerinde bir güç / ağırlık oranı sağlar.

Yepyeni, daha sert bir alüminyum şasi – çerçeve ve ağırlık dağılımını iyileştiren ve ağırlık merkezini düşüren revize edilmiş bir geometrisi var. Önde 43 mm’lik Showa Big Piston Fork var, arkada ise aynısından Arka Yastık damperi tarafından destekleniyor. Ön diskler biraz daha büyük ve onları sıkan dört pistonlu Nissin kaliperlerine sahip. LCD ekran ise artık daha çok bilgi içeriyor.

Frenler konusunda, sürüş sırasında beğeninize göre hareket ettiğinden emin olmak için ABS ile ayarlanır. Ayarlanabilir ABS sistemi, çoğu altı eksenli kontrol edilen akıllı bir elektronik grubunun bir parçasıdır.

Asfaltın üzerinde ön lastiği tutmaya yardımcı olmak için Wheelie Control var, tekerlek mandalını sıkıştıran Seçilebilir Tork Kontrolü, çeşitli sürüş modları ve – en sevdiğimiz bit – ‘Start Mode’. Bu, sürücünün devir sınırını 6000, 7000, 8000 veya 9000 dev / dak olarak ayarlamasına izin veriyor, “sürücünün tek başına debriyaj serbest bırakmaya (ve ışıklara odaklanmasına izin veriyor)” diyor Honda.

Honda’nın herşeyinden memnunsanız ve daha memnun olmak isterseniz, CBR1000RR-R SP de var. Bu şekilde, Ohlins için Showa süspansiyonunu ve Nissin frenlerini Brembo ile değiştirip size sunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here