Yeni Honda CB300F Asya’da tanıtıldı

Yeni Honda CB300F Asya'da tanıtıldı

Yeni Honda CB300F Asya’da tanıtıldı.

Motosiklet, neo-retro tasarım ipuçları sayesinde daha premium bir segmenti işgal eden CB300R’nin altına yerleştirildi. CB300F, aynı CB300R gibi, Honda’nın Hindistan genelindeki lüks BigWing mağazalarında da satışa sunulacak.

17 ft-libre maksimum tork ve 23 beygir gücü üreten yeni 293cc, yağ soğutmalı, dört valfli, SOHC motor CB300F’ye güç sağlar. Altı ileri manuel şanzıman ve kaydırmalı debriyaj ile birleştirilmiştir. Motosiklet, sırasıyla ters ön çatallar ve beş kademeli ayarlanabilir monoşok ile önde ve arkada desteklenen 17 inç alaşım jantlara sahip. Fren donanımı, önde 276 mm ve arkada 220 mm ölçülerinde her iki uçta tek disklerden oluşur.

Uluslararası pazarlarda satılan daha büyük CB500F , CB300R için tasarım modelinden esintiler görebilirsiniz.

Yukarı doğru kıvrılmış kuyruk yüzgeçleri, sivri tank uzantıları ve alçak bir far ile keskin gövde hatları vardır. Tam LED aydınlatma, çift kanallı ABS ve çekiş kontrol sistemi gibi işlev gören Honda’nın Seçilebilir Tork Kontrolü, özellikler listesine dahil edilmiştir. Tamamen dijital gösterge paneli, ortalama ve gerçek zamanlı kilometre, kalan yakıt için okumalar, akü voltajı ve vites konumu göstergesi gibi pratik verileri görüntüler. Deluxe Pro modelinde ayrıca Honda’nın akıllı telefon sesli kontrol teknolojisine de sahip oluyorsunuz.

Honda , CB300F’yi sportif ergonomiyi vurgulamak için açılı gövde ve şık, fütürist bir görünümle tasarladı. 153 kiloluk boş ağırlığı, 789 mm’lik erişilebilir koltuk yüksekliği, 177 mm’lik yerden yüksekliği ve 14 litrelik yakıt deposu, motosikletin faydasını artırıyor.

Honda, CB300F’nin perakende fiyatını Deluxe varyant için 2.838 USD ve Deluxe Pro modeli için  2.876 USD olarak belirledi. Motosiklet için toplam üç renk var: gri, mavi ve kırmızı. Ana rakipleri olan KTM 200 Duke, Suzuki Gixxer 250, Yamaha FZ 25 ve Bajaj Pulsar N250 ile karşılaştırıldığında, CB300F oldukça yüksek fiyatlı ve nispeten pahalı bir model olarak gelecek.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap