satılık motosikletler

Yeni AI teknolojisi tehlikeleri ve viraj çizgilerini gösteriyor

motorcycle-ai-teknolojisi

Yeni AI teknolojisi tehlikeleri ve viraj çizgilerini gösteriyor

Motosikletçiler için baş üstü ekran: teknoloji dünyasının büyük ilerleme gösterdiğin belirtiyor. Yıllar boyunca, motosiklet sürücüsünün göz hizasına bilgi yerleştirmek için en az bir düzine farklı girişim gördük ve bu da bizi bir hız göstergesine veya navigasyon sistemine bakmanın korkunç tehlikelerinden kurtarmıştı.

motorcycle-ai-teknolojisi

Hiçbiri gerçekten dünyayı kasıp kavurmadı. HUD’ları bir çarpışmada güvenliklerini tehlikeye atmayacak şekilde küçük kasklara yerleştirmek çok zor görünüyor. Bazıları sürücüyü gerçekten tehlikeye atacak kadar hantal ve küçük ekranları ile alay konusu olduğundan, bu oldukça havalı görünme eğiliminde.

motorcycle-ai-teknolojisi

Videosunda ise o kadar havalı görünmüyor ama işlevi mükemmel.

motorcycle-ai-teknolojisi

Ortaya çıkan en son motosiklet HUD, ETH Zürih’teki bir proje ekibinin yan ürünü olan Aegis Rider. Yaptığı iş ise kameralar, derin öğrenme ve nesne tanıma kullanarak yayalar, diğer araçlar, direkler ve hayvanlar gibi tehlikeleri tespit etmek ve onları ön plana çıkarmak. Aşağıdaki video’da detaylı şekilde gerçek hayatta anlatılmış.

18. saniyesinden itibaren gerçek sürüş deneyimini gösteriyor. Yeni AI teknolojisi tehlikeleri ve viraj çizgilerini gösteriyor

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir