Yardım etmek için dururken, bir daha düşünün

0
119

Yardım Etmek İsteyen Vatandaş, Canını Zor Kurtardı diye bir habere rastladık. Artık hırsızlık yollarada sıçramış durumda. Yardım etmek istediğinizde bunlar başınıza gelebilir.

Olayı canlı yaşayan hırsızlık mağduru arkadaştan dinleyelim.

Yardım etmek için dururken, bir daha düşünün

Olay dün 14: 00 sularında, Okmeydanı TEM bağlantısında meydana geldi. İddiaya göre, aracıyla seyir halinde olan gayrimenkul uzmanı Selim Yalçın, yol kenarında bulunan 60 yaşlarında bir adamın elini kaldırarak yardım istemesi üzerine aracını durdurdu. Yardım etmek için durduğu sırada 25-30 yaşlarında 2 kadın da yanlarına gelerek Yalçın’ın aracına bindi. Kadınlardan biri, Yalçın’ın başına silah dayayarak tehdit etti ve üzerinde bulunan bütün parayı alarak olay yerinden hızla uzaklaştılar.

Yardım etmek isterken mağdur duruma düştüğünü anlatan Yalçın, “Parayı aldıktan sonra da hepsi refüjlerden aşağıya kaçtılar. Toplam 3 kişilerdi. Bin 500 lira paramı aldılar. Ödemem vardı bugün ödememi yapacaktım. Şu anda bütün param gitti. Hala şoktayım. Ne duruma geldik Allah’ım. İnsanlara yardımcı olmak bu duruma geldi. Kimsenin kimseye güveni kalmamış” şeklinde konuştu.

Olay yerine gelen polis ekipleri, şahısların eşkal bilgilerini ve kaçtıkları yönü öğrendikten sonra mağdur olan Selim Yalçın’ı ifadesini almak üzere emniyete götürdü.

kaynak: haberler, iha, facebook

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here