Yamaha Y16ZR’ye Üç Yeni Renk Ekledi

Yamaha Y16ZR'ye Üç Yeni Renk Ekledi

Yamaha Y16ZR’ye Üç Yeni Renk Ekledi. Ne zaman çıktı bu model diyebilirsiniz! Evet bizde çıkmadı çünkü bu ara modelleri sayın yamaha ülkemizde sergilemiyor hatta adından bile söz etmiyor. Kendi kendine Asya ülkelerinde farklı bir yükseliş ve değişim içinde. Çok tutulduğunda ise o ğlkede o modelin renk versiyonlarını sunuyor. Yine bizim ülkemizde hiç olmayan hüç gelmeyecek modellerden biri de R15’tir. Yakından tanıyanda var, tanımayan da!

Asya pazarı, batı dünyasının daha önce hiç görmediği küçük kapasiteli küçük cc’li farklı segmentteki motosikletlerle dolu. 

Japon büyük dörtlü üreticilerin neredeyse tamamı, her türlü bütçeye ve yaşam tarzına hitap edecek kendi küçük hacimli motosiklet serilerine sahiptir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Yamaha bölgedeki en büyük seçeneklerden birine sahip. Japon üretici, teknolojisini çok çeşitli küçük motosikletlere dönüştürmenin akıllı bir yolunu buldu.

Çeşitli modellere güç sağlamak için tek bir motor kullanan Yamaha , cazip bir fiyat etiketi ile etkileyici performans sunabilmektedir. 

Asya pazarından bunu okuyanlarınız muhtemelen neden bahsettiğime aşinadır. Yamaha’nın 155cc sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, tek silindirli motoru, tümü bunu sallayan YZF-R15M, MT-15, XSR155, WR155R, Aerox, NMAX ve Tricity gibi modellerle Doğu’da küçük bir motosiklet devrimini ateşledi. Dahası, Yamaha, farklı pazarlarda yeni ve güncellenmiş modeller sunarak model yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Örneğin, Tayland’da Exciter olarak da bilinen Y16ZR’yi ve Malezya’da güncellenen Filipinler’de Sniper’ı ele alalım. 

Yamaha Malaysia’nın “supermoped” olarak adlandırdığı sportif bir banliyö motosikleti olan Y16ZR, Yamaha’nın Malezya kolu olan Hong Leong Yamaha Motor (HLYM) tarafından üç yeni renk seçeneğiyle yeniden tasarlandı. Glacier White, Phantom Neon ve Flaming Silver renkleri artık Y16ZR için mevcut. Yeni renk seçimlerine ek olarak, HLYM, modelin fiyatının daha önce 10.888 RM’den (2.296 USD) 11.118 RM’ye (2.344 USD) çıktığını bildirdi.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap