Yamaha XT1200ZE Super Tenere Raid Edition

Yamaha XT1200ZE Super Tenere Raid Edition

YAMAHA’nın macera kategorisindeki üretimi tam hızla ilerliyor ve en son model 2018 XT1200ZE Super Ténéré Raid Edition…

Ténéré 700 World Raid’in geliştirilmesinden esinlenen bu yeni model, XT1200ZE Super Ténéré’nin kurulu yapısından ilham alıyor ve eksiksiz bir macera sürüşü için bir dizi donanım içeriyor.

Standart olarak, Super Ténéré, elektronik olarak ayarlanabilen süspansiyon, birleştirilmiş frenleme ve TCS, Cruise Control ve D-MODE gibi ileri elektronik kontrol teknolojisi ile birleştirilmiş. Yamaha’nın 1199cc 2 silindirli motoruyla güçlendirilmiştir.

Raid Edition modelde iki 37 litrelik alüminyum yan kasa, tekno polimer takviyeli köşeler, geniş bir kızak plakası, yüksek ekran, rüzgar saptırıcıları ve sis lambaları bulunuyor.

Karbon yan panelleri ve Raid Edition grafikleri mükemmel görünüyor. Uzun mesafe sürücülerini hedefliyor. Super Ténéré, Nick Sanders gibi profesyonel uzun mesafe sürücüsünün binmeyi tercih ettiği motosiklettir sözü ile lanse ediliyor.

Mart 2018’den itibaren satışa sunulacak.

kaynak: visordown

Subscribe
Bildir
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Herkese merhaba, 👋 geçen hafta 2014 model süper tenere 1200 aldım ve aranıza katıldım. Uzun araştırmalarım ile doğru motosikletin bu olduğuna karar verdim, yaklaşık 550 km yol yaptım cumartesi. Tercihimin doğru olduğunu anladım. Aldıktan sonra da Yamaha da bakımını yaptırdım aldığım şehirde. Yalnız aküsünü değiştirmem lazım. Orijinalin dışında alternatif öneriler nelerdir konusunda yardımcı olur musunuz? Ayrıca ZE modeli olmasından dolayı serviste mi taktırmalıyım, biraz burada gönderilere de baktım aslında. Teşekkür ederim şimdiden…

Varta akü güzel dediler

Orijinal akü yuasa ytz 12 s tir.Size tavsiyem aynı ebatta daha kuvvetli olan yuasa ytz14s takmanızdır.İlk çalıştırma cca değeri daha iyi olduğundan ilk startta daha kolay çalışır.Elektronik amortisör ayarınızı standart haline aldıktan sonra aküyü rahatlıkla kendiniz değiştirebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol