satılık motosikletler

Yamaha Tenere 700 Raid prototipi EICMA 2021’de tanıtıldı

Yamaha Tenere 700 Basına açıklandı. Mevcut modelin hardcore versiyonu, yeni süspansiyon, motor güncellemelerine sahip.  

Yamaha , 2021 EICMA’da Tenere 700’ün daha sert bir versiyonunu tanıttı. Bu bisikletin adı Tenere 700 Raid ve şimdilik bir prototip.  

Tenere 700, anlamsız tasarımı, pratikliği ve elektronik eksikliği sayesinde piyasadaki en iyi orta ağırlık macera motosikletlerinden biri haline geldi. Ama görünüşe göre Japon markası müşterilerine daha fazlasını sunmak istemiş ve Tenere 700 Raid işte böyle doğdu. 

yamaha-tenere-700-right-side-view1

Bu sıkı ADV, yeni bir süspansiyon sistemine sahip. Kayaba üniteleri ayarlanabilir ve ayrıca süspansiyon hareketini iyi bir marjla artırdı. Çatallar ve amortisörler artık özel yapım boyunduruklara yerleştirilmiştir.  

Performans açısından, Tenere 700 Raid yeni hava kutusu ve filtre alıyor. Radyatör artık daha büyük ve ayrıca bir yağ soğutucusu var. Maksimum performansı ortaya çıkarmak için özel ECU ve tam titanyum Akrapovic egzoz mevcuttur. Yamaha, ön ve arka olmak üzere iki yakıt deposu, karbon fiber çarpma plakası, ralli koltuğu ve ekranlı olarak donatılmıştır.  

Yamaha’nın bu motosikleti ilk kez 2022’deki bazı rallilerde piyasaya sürmesi bekleniyor. Gelecek yıl daha sonra yola çıkan bir versiyon bekleyebiliriz. 

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir