Yamaha Ray ZR Street Rally Modeli

0
178

Yamaha yeni bir 110cc scooter tanıtmak için hazırlanıyor. Ray ZR Ralli Sürümü denilen bu scooter, Yamaha Ray ZR’den daha sportif model arayan alıcılara yöneliktir. Yamaha, scooter hakkında, resmi youtube kanalında iki teaser video yayınladı.

Videolarda bulunan scooter, 2018 Auto Expo’da çıkan Ray ZR Street Rally çarpıcı grafikler, altın renkli jantlar, çift renkli koltuklar ve konseptte görülen diğer aksesuarlara sahip.

Scooter, özellikle üst gidon kukuleta biçimli, yeni bir cephe karoseri var. Yanlarda hava kanalları ve kanatçıklara sahip. Scooter’ın yeni aynalar ve tam dijital gösterge grubu eklenmesini bekliyoruz. Üstyapının geri kalanı Ray ZR’den miras kalmış.

Ray ZR Street Rally, 7.2PS ve 8.1Nm tork üreten 113cc tek silindirli motor gibi Ray ZR ile aynı temelde geleceğini düşünüyoruz. Süspansiyon tertibatı, arkada tek bir hidrolik amortisör ile önden teleskopik çatallar içerecektir.

Bu konsept scooter, sürüş ve sürüş özelliklerini geliştirecekken gazla çalışan amortisöre sahip olduğundan hayal kırıklığı yaratıyor. Frenleme, her ikisi de 10 inçlik jantlarda, bir ön disk freni ile birlikte tambur frenleri ile yapılır. Motosikletin kombine fren sistemi olmayacaktır.

Yamaha, piyasaya çıkış tarihini açıklamamış olsa da, bu ayın sonunda scooter’ın piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here