Yamaha R9 Jilet Gibi Görünüyor

Yamaha R9 Jilet Gibi Görünüyor

Yamaha R6’nın yerine yeni bir rakip abi var. Yamaha R9 Jilet Gibi Görünüyor.

Yamaha’nın R serisi, piyasadaki en yaygın modellerinden biridir. Özelliklerle dolu R125‘ten başlar ve MotoGP’den türetilen 1.000cc YZF-R1’e kadar gider. Ancak R6 artık satışta olmadığı için bu seride 73 HP R7 ile 200 HP R1 arasında önemli bir fark var.  Render, Yamaha’nın geniş R serisine tam olarak uyacak bir motosiklet gibi görünüyor. Ön pano, YZF-R6’nın LED projektör farıyla birlikte YZF-R6’nın şık burnunun bir karışımı. Bu, keskin kenarlarla birlikte, tanıdık ama göze çarpan bir çekicilik yaratır. Buna ek olarak, hepsini oldukça iyi bir şekilde bir araya getiren Yamaha’nın ısmarlama M görünümü (YZF-R1M’de görüldüğü gibi).

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

JSD | Julak Sendie Design (@julaksendiedesign)’in paylaştığı bir gönderi

Tasarım bir şey ama bizi en çok heyecanlandıran şey YZF-R9’un beklenen sayıları. Tıpkı MT-07’den ilham alan R7 gibi, R9 da şirketin popüler orta sıklet çıplak modeli MT-09’dan ilham alacak . Bu nedenle, çıplak üzerinde 119PS (117 beygir gücü) sağlayan 890cc, üç silindirli bir değirmen kullanacak. Yamaha’nın onu biraz canlandırmasını ve onu YZF-R6’nın son yinelemesinden daha güçlü hale getirecek olan 120 HP sınırını aşmasını bekliyoruz.

Yine de hepsi bu değil. R9’un da etkileyeceği yer, teknoloji ve temeller açısından. MT-09’un elektronik paketine (çekiş kontrolü, kaydırma kontrolü ve tekerlek kontrolü) sahip olacak ve tümü bir TFT gösterge paneli ile tamamlanacak. Ayrıca, R9’un ayarlanabilir KYB baş aşağı çatallar ve monoshock üzerinde dönmesini bekleyebilirsiniz. Yamaha ayrıca Ohlin’lere sahip olacak ve yukarıda bahsedilen render gibi görünecek bir YZF-R9 M varyantını (MT-09 SP gibi) hazırlayabilir. Tüm bunlar, R9’un herkesin R7’den beklediği uygun R6 değişimi olacağını güçlü bir şekilde gösteriyor. Yamaha’nın sözleriyle, R7 hiçbir zaman R6’nın yerini alacak şekilde tasarlanmamıştı, ancak R9 kesinlikle beklediğimiz şey olacak gibi görünüyor.

Yamaha kısa bir süre önce YZF-R9 için bir ticari marka logosu başvurusunda bulundu , bu da “R9 projesinin” tüm hızıyla devam ettiği anlamına geliyor. Gelecek yıl bir 2024 modeli olarak gelebilir ve süper sporların çok olmaması sayesinde varlığının tadını çıkaracaktır. Fiyatlandırmaya gelince, MT-09’dan 1.000 $ daha fazla olacak şekilde 10.800 $ civarında perakende satış yapması gerekiyor. Bu aynı zamanda MT-07 ile YZF-R7 arasındaki farktır.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap