Yamaha R7 Eicma 2021’de Kendini Gösteremedi

yamaha r7

Yamaha R7 Eicma 2021’de Kendini Neden Gösteremedi. Sebebini söylemeye. gerek yok görüyorsunuz. Kenara itilmiş bir model gibi paylaşılmış. Show’da durduğu yerden tutun, performansı, viraj alış kabiliyetindeki eksikliklere kadar hiç alışılmadık teknik problemler olduğu youtube motosiklet severler, motosiklet testi yapanlar tarafından söyleniyor. Ama aksini paylaşanlarda var. ADV İstanbul geçen mayıs ayında bir video ile bizlere model hakkında bilgi vermişti.

Biz daha deneyemeden dünyada testini bile yapıp, yayınladılar. Detaylarına çok girmeyeceğim ama aşağıdaki videoda Yamaha R7’nin detaylı bir videosunu bulabilirsiniz.

Güç ve tork konusunda bilgi

Eşsiz 270 derece kranklı paralel ikiz motor, doğrudan MT-07’den alınmıştır. Çap ve strok, sıkıştırma oranı, şanzıman… 2021’de Euro -5 uyumlu olacak şekilde güncellenen motorla her şey aynı kalmış. Bu, 8700rpm’de 73.4PS (54kw/72bhp) ve 6500rpm’de 67Nm/49.41ftlb tork tepe çıkışlarına sahip.

Ancak Yamaha, yalnızca motor frenlemesini iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda debriyaj kolu basıncını %33 oranında azaltan bir “ilk yardım ve kaydırmalı debriyaj” taktı. Gaz kelebeği kasnağı yönlendirmesi daha keskin, daha hızlı bir his vermek için daha doğrudandır ve dişliler 43 dişli arka zincir dişlisinden 42’ye düşürülerek daha uzundur. R7’nin geliştirilmiş aerodinamiği ile Yamaha, yeni motosikletin %8 daha yüksek azami hıza sahip olduğunu iddia ediyor.

Yorum Ekle

1 Yorum

[…] Fiyatıda yeni çıkan bir modele göre oldukça pahalı, 155,250 TL olarak belirlenmiş. Yamaha R7 Eicma 2021‘de tanıtılırken beyaz renkli modelini gözümüze gözümüze soktular. Sorun renkte […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok