Yamaha R15 Tabanlı Aerox 155cc’in Yeni Siyah Canavarı

yamaha-aerox-new-colour-black

Bu yılın başlarında, Yamaha Asya yeni nesil R15 motosikletlerini piyasaya sürdü. Yamaha Motor, yeni YZF-R15 V4.0 ile birlikte yeni Aerox 155 maxi-scooter’ı da tanıttı.

Lansman sırasında Yamaha Aerox 155, Yarış Mavisi ve Gri Vermillion olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunuldu.

Bugün Yamaha Asya, yeni bir renk seçeneğinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu – İşte o Metalik Siyah renk. Yamaha Aerox 155 Yeni Renk Genel tasarımı söz konusu olduğunda, yeni Yamaha Aerox 155, “Kalp Hoplatan Speedster” tasarım konsepti altında, Atletik Oranlar ve ‘X’ Merkez Motifi olmak üzere üç odak noktası ile tasarlanmıştır.

R15 spor motosikletiyle aynı teknolojiye dayanan yeni Aerox 155, VVA teknolojisiyle gelen R5 ile aynı motora ve platforma sahip. Yamaha Aerox 155, Bluetooth ile Etkin Yamaha Motorcycle Connect Uygulaması, 5,8 inç LCD Kümesi, daha iyi gece görüşü için LED kafa lambaları ve 3D görünüm veren 12 kompakt LED’den oluşan arka lambalar gibi temel özelliklere sahip. Ayrıca, full kask almaya yetecek 24,5 litre kapasiteli sele altı saklama alanına sahiptir.

Yeni Aerox 155 ayrıca akıllı telefon bağlantısı ve hız göstergesi, RPM, VVA göstergesi ve Y-Connect App Phone bildirimlerini gösteren Çoklu Bilgi Ekranı (MID) ile tam dijital 5,8 inç LCD gösterge konsolu alır, Bakım önerileri, Son park yeri, Yakıt tüketimi, Arıza bildirimi, Devir Gösterge Tablosu ve Sıralama. Özellikler ayrıca tehlike ışıkları, 5.5 litrelik bir yakıt deposu ve harici doldurma kapağı içerir. 110 mm (ön) ve 140 mm (arka) tubeless lastiklere sahip 14 inç jantlara biniyor ve standart olarak tek kanallı ABS alıyor.

yamaha-aerox-new-colour-black-white-launch-2

Boyutlar açısından, yeni Aerox 1.980 mm uzunluğa, 700 mm genişliğe ve 1.150 mm yüksekliğe, 1.350 mm dingil mesafesi uzunluğuna ve R15 V3’ten 25 mm daha uzun dingil mesafesine sahip.

Brüt ağırlık 276 kg’dır. Koltuk yüksekliği 790 mm ve yakıt deposu kapasitesi 5.5 litredir. 145 mm’lik yerden yükseklik, onu Hindistan yol koşulları için ideal hale getirir. Motor Özellikleri Yeni Yamaha Aerox 155’teki motor özellikleri, Değişken Valf Çalıştırma özelliğine sahip 155cc Blue Core motor içerir. Bu sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, SOHC, 4 valfli motor, bir CVT şanzımanla eşleştirilmiş 8.000 dev/dak’da 15 hp güç ve 6.500 dev/dak’da 13,9 Nm tork sunar.

Motor, yeni bir silindir kafası ve kompakt yanma odası alır. Bu, daha iyi sıkıştırma oranı ve yanma verimliliği sağlar. Ayrıca sessiz motor çalıştırma için Akıllı Motor Jeneratör Sistemi ile daha iyi yakıt verimliliği için Durdurma ve Çalıştırma Sistemine sahiptir. Süspansiyon, önde 26 mm teleskopik çatal ve arkada çift kademeli yaylar ile sağlanır – daha iyi arka koltuk için montaj açısı 2 derece artırılmış. Frenleme, ABS’li öndeki 230 mm disk ile yapılır. Yamaha Aerox 155 maxi-scooter kendi segmentinde Aprilia SXR 160 ile rekabet edecek.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok