Yamaha, Japon iki tekerlekli araç üreticisi önümüzdeki yıl için küçük kapasiteli çıplak motosikletler üretme çalıştığını bildirdi. Bu motosikletlerin ilki, yakın zamanda Tayland’da çıkmış olan 2019 Yamaha MT-15. Sonunda Yamaha R3’ün çıplak bir versiyonu olan MT-03 benzediği çok açık. Amiral gemisi MT-10 ise sonraki model olarak yenilenip ortaya çıkacak.
blank
Yamaha MT-03 gibi, MT-15 de onun bir kardeş modeli – R15 v3.0 . Yeni olan daha büyük MT-09 ve MT-10 çıplak modelinden esinlenmiş agresif bir tasarım taşıyor. R15 V3.0’a benzer bir dijital gösterge konsolu yer alıyor ancak beyaz arka aydınlatma ve siyah yazı tipi yerine sarı yazı tipleriyle mavi arka plan aydınlatması sunuyor.
blank
155cc sıvı soğutmalı tek silindirli motoru da R15’ten geliyor ve değişken valf zamanlaması (VVT) ve terlik debriyajı gibi benzer özelliklere sahip. 19.3PS güç ve 15Nm tork üretiyor. MT-15’in, daha hafif olacağı düşünülerek R15’ten daha iyi performans göstermesi bekleniyor.
blank
Alt tabakalar da R15’ten geliyor. MT-15, kullanımın iyileştirilmesine yardımcı olacak bir deltabox çerçevesine sahiptir. Thai-spec MT-15 ön çatalları ters, maliyetleri kontrol altında tutmak için geleneksel çatallar kullanılmış. Aynı MRF lastikleri de R15 v3.0 ile geliyor. Frenleme 282mm ön ve 220mm arka disk ile yapılıyor. Motosikletin standart olarak ABS ile gelmesini bekleniyor.

Yamaha, maliyetleri kontrol altında tutmak için tek kanallı bir ABS ünitesiyle satılırken, MT-15’in ülkede satılan diğer 160cc motosikletlerden daha pahalı olmasını bekliyoruz. yaklaşık yurtdışı fiyatı 6.650 tl olacak gibi görünüyor, bizde ise 18bin tl’den pahalı olacaktır. Önümüzdeki yıl ülkemizde görülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir