Yamaha Motor - 2022 Yamaha MT10-SP'yi Sundu

Yamaha Motor – 2022 Yamaha MT10-SP’yi Sundu

 • Özel Yeni SP Stili
  Soyulmuş, agresif yeni görünümün yanı sıra, MT-10 SP, Hyper Naked serisinin en üstündeki durumunu belirten ek birinci sınıf stil ayrıntıları ve ayırt edici Liquid Metal/Raven renk şemasıyla ayrıcalıklı bir hava katıyor. MT-10 SP ayrıca, daha amaca yönelik, yarışa uygun bir görünüm için çekici bir cilalı salınım koluna ve özel renk uyumlu alt kaportaya sahiptir.
 • Gelişmiş Öhlins® Yarı Aktif Süspansiyon Sistemi
  Yeni MT-10 SP, Öhlins’in en son spool valf sönümlemesini kullanan yeni nesil elektronik kontrollü süspansiyonu ile donatılmış ilk üretim motosikletidir. Bu son teknoloji ürünü teknoloji, daha da geniş bir yelpazede sönümleme ayarları ve daha yüksek bir tepki derecesi sağlar. Sürücüler, üç yarı aktif sönümleme modu (A-1, A-2, A-3) ve ayrıca üç manuel ayar modu (M-1, M-2, M-3) arasından seçim yapabilir. Bir otomatik mod seçildiğinde, sistem mevcut çalışma koşullarına uyacak şekilde geri tepme ve sıkıştırma sönümlemesini sürekli olarak ayarlar ve en uygun ayarların her zaman oyunda olmasını sağlar. Manuel modlar, hem ön çatal hem de arka şok için sıkıştırma ve geri tepme sönümlemesinin hassas elektronik ayarına izin verir.
 • Örgülü Çelik Fren Hatları Standart
  Örgülü çelik fren hatları, MT-10 SP’de standart olarak takılmıştır, bu da kolda yüksek düzeyde bir his ve pist koşullarında ve aşırı sıcaklıklarda solmaya karşı daha fazla direnç sağlar.
 • Binici Yardımlı Altı Eksenli IMU
  Yeni MT-10 SP, Yamaha’nın son teknoloji ürünü altı eksenli Atalet Ölçüm Birimi ile en son teknolojik ilerlemeyi sağlar. Orijinal olarak YZF-R1 için geliştirilen MT-10 SP’deki IMU, üç eksenli açısal hızı ve üç eksenli ivmeyi ölçen iki sensöre sahip daha küçük ve daha hafif bir birime dönüşerek, yalın duyarlı dahil bir dizi sürücü yardımını etkinleştirir. çekiş kontrolü, bir Kayma Kontrol Sistemi (SCS), bir ön tekerlek Kaldırma Kontrol Sistemi (LIF), Motor Freni Yönetimi (EBM) ve Yalın hassas ABS’li bir Fren Kontrol (BC) Sistemi.
 • ‘Yüksek Torklu’ 998cc CP4 Motor
  Yeni MT-10 SP, yarışa hazır YZF-R1 motordan türetilen 998cc sıvı soğutmalı CP4 çapraz düzlemli motorun rafine edilmiş bir versiyonuyla donatılmıştır. Doğrusal, tork açısından zengin bir dağıtım sağlayan bu motor, bir Yamaha Hyper Naked motosikletinde şimdiye kadar görülen en güçlü ve teknolojik olarak gelişmiş motordur. Yakıt enjeksiyon ayarları optimize edilmiştir ve emme ve egzoz sistemi tasarımı ile birlikte MT-10 SP’ye torklu, sokak odaklı bir motor karakteri kazandırmaktadır.
 • Akustik Amplifikatör Izgaraları
  Çapraz düzlemli CP4 motorunun kendine özgü müziğini daha da geliştirmek için, hava kutusunda, genel sürüş deneyimini geliştiren benzersiz bir giriş kükremesi oluşturmak için değişen motor hızlarında uyumlu bir şekilde rezonansa girecek şekilde ayarlanmış üç farklı uzunlukta giriş kanalı bulunur. Yakıt deposunun ön sol ve sağ tarafında bulunan Akustik Amplifikatör Izgaraları ile ses daha da yükseltilir, bu ayarlanmış endüksiyon müziğini doğrudan sürücüye ileterek gaz kelebeği açıldığında heyecanı artırır.
 • Gelişmiş Hızlı Vites Değiştirme Sistemi
  (QSS) Yeni MT-10 SP’de gelişmiş bir yukarı ve aşağı Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (QSS) standarttır. Vites kutusunu hem yukarı hem de aşağı viteste hızlı, debriyajsız vites değiştirmeyi mümkün kılan bu sistem, vites değiştirirken şaside daha az bozulma ile tam gaz hızlanmayı daha heyecan verici, vites küçültmeyi daha hızlı ve daha yumuşak hale getirir.
 • Üstün 4,2 inç Tam Renkli TFT Ekran
  MT-10 SP, net, okunması kolay bir ekrana ve sağ gidondaki kayan bir menü anahtarıyla kontrol edilen sezgisel işlev navigasyonuna sahip birinci sınıf tam renkli 4,2 inç TFT ekrana sahiptir. ve sol gidonda bir hızlı seçim modu anahtarı.
 • APSG ile Gelişmiş Ride-By-Wire Gaz Kelebeği
  Gelişmiş Yamaha Çip Kontrollü Gaz Kelebeği (YCC-T) sistemi, gaz kelebeği tutuşunda algılanan harekete dayalı olarak ideal gaz kelebeği valfi açıklığını anında hesaplar. Yeni MT-10 SP ayrıca, doğal bir gaz kelebeği hissi yaratmak için bir yay, kaydırıcı ve dişli mekanizması kullanan bir Hızlandırıcı Konum Sensörü Kavramasına (APSG) sahiptir. Sürücü ayrıca dört farklı güç modu arasında seçim yapmak için PWR (Güç dağıtım modu) anahtarını kullanarak gaz kelebeği tepki özelliklerini önceden seçebilir.
 • R1’den Türetilen Çapraz Düzlem Krank Mili Motoru
  Güçlü 998cc sıralı dört silindirli motor, Yamaha’nın ünlü YZF-R1 süper motosikletinde geliştirilen aynı Çapraz Düzlem Krank Mili teknolojisine sahiptir. Çapraz düzlem tasarımı, maksimum çekiş ve doğrusal tork hissi için gaz kelebeği ve arka tekerlek arasında doğrudan bir bağlantı sağlamak için atalet motor torkunu neredeyse ortadan kaldırır. Yüksek performanslı sokak sürücüsünün ihtiyaçları için özel olarak ayarlanan MT-10 SP motor, kol gerdirme üst uç gücü ile harika düşük ve orta devirde tork geliştirir.
 • Ultra Modern Motor Tasarımı
  MT-10 SP’nin motor tasarımı, en üst düzeyde yüksek performanslı sokak spor motosikletini yaratır. Güçlü, hafif dövme pistonlar ve son derece rijit, kapalı katlı bir silindir bloğu boyunca hareket eden karbonlu, kırık bölünmüş bağlantı çubukları ile motor güvenilirliği sağlanır. Motorun silindirleri, mükemmel ısı dağılımı ve silindir sızdırmazlığı için kaplamalı delikler ile sürtünme kayıplarını azaltmak için hafifçe dengelenmiştir. Külbütör valf çalıştırması, daha düşük eksantrik mili lobları ve azaltılmış yay basıncı kullanırken daha büyük valf kaldırmalarına izin vermek için her bir külbütör kolunun kaldıraç oranını kullanır, böylece güç ve verimliliği daha da artırır.
 • Kompakt Yığılmış Şanzıman
  Altı vitesli şanzıman, krank milini, giriş ve çıkış millerini, kütleyi merkezileştirmek ve motoru önden arkaya daha kısa tutmak için krank milini, giriş ve çıkış millerini “istifler”, olağanüstü kullanım için çerçeveye optimum motor yerleşimi ile.
 • Ses ve Performans
  için Ayarlanmış Giriş Sistemi Hem sesi iyileştirmek hem de verimliliği artırmak için, MT-10 SP’nin hava kutusu, genel performansı iyileştiren benzersiz bir giriş kükremesi oluşturmak için değişen motor hızlarında uyumlu bir şekilde rezonansa girecek şekilde ayarlanmış üç farklı uzunluktaki giriş kanalı ile tasarlanmıştır. sürme deneyimi. Yakıt deposunun her iki yanındaki büyütülmüş kanallar, amaca yönelik, agresif görünüme katkıda bulunurken giriş verimliliğini artırır.
 • Yüksek Kapasiteli Soğutma Sistemi
  Büyük kavisli radyatör motor ısısını kontrol altında tutarken kompakt hava soğutmalı yağ soğutucusu her koşulda sabit yağ sıcaklıkları sağlar. Basitleştirilmiş boru ve hortum yönlendirme, ek parça ihtiyacını en aza indirir ve ağırlıktan tasarruf sağlar.
 • Gelişmiş Debriyaj
  Yamaha’nın yardımcı ve kaydırmalı kavraması, sürücüye MT-10 SP’nin yüksek çıkışlı, sıralı torkunun torkunu kolayca idare ederken, virajlara agresif bir şekilde girerken daha yumuşak, daha güvenli vites küçültme ve ayrıca kolda daha hafif bir çekme kuvveti sağlamak için kullanılır. -dört motorlu.

Bir sonraki evrim MT-10 SP, sizi en üst düzey sürüş deneyimiyle tanıştırmaya hazır. Arttırılmış güç ve tork için güncellenmiş bir CP4 EU5 motoru, radikal yeni yarı aktif Öhlins elektronik süspansiyonu ve yüksek teknolojili sürücü yardımcıları ile MT-10 SP, tamamen kablolu kontrolde heyecan verici yeni bir çağın şafağını temsil ediyor.

Motor tipi
998cc, sıvı soğutmalı DOHC sıralı 4 silindirli; 16 valf
Bore x Stroke
79,0 mm x 50,9 mm
Sıkıştırma oranı
12.0:1
Yakıt Teslimatı
YCC-T ile yakıt enjeksiyonu
Bulaşma
6 vitesli; ıslak çoklu plaka desteği ve kaydırmalı debriyaj
Son sürüş
Zincir
Süspansiyon / Ön
43 mm Öhlins® elektronik kontrollü süspansiyon, tamamen ayarlanabilir; 4.7-seyahat
Süspansiyon / Arka
Öhlins® elektronik kontrollü süspansiyon, tamamen ayarlanabilir; 4.7-seyahat
Frenler / Ön
Çift 320 mm hidrolik disk; ABS
Frenler / Arka
220 mm hidrolik disk; ABS
Lastikler / Ön
120/70ZR17 Bridgestone® Battlax Hypersport S22
Lastikler / Arka
190/55ZR17 Bridgestone® Battlax Hypersport S22
U x G x Y
82,7 inç x 31,5 inç x 45,9 inç
Koltuk yüksekliği
32.9 inç
Dingil açıklığı
55,3 inç
Tırmık (Tekerlek Açısı)
24.0°
İz
4.0 inç
Maksimum Yerden Yükseklik
5,3 inç
Yakıt Kapasitesi
4,5 galon
Yakıt ekonomisi**
36 mpg
Islak Ağırlık***
472 libre
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments