Yamaha FZ-S Modeline İki Renk Ekledi

by motosiklet
2 sene ago
137 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Yamaha FZ-S, Mat Yeşil ve Gece Siyahı olmak üzere iki yeni renkte sunulacak. Arkada disk fren ise yenilikleri arasında.

Yamaha, arkadan disk frenli FZ-S FI için iki yeni renk alternatifi piyasaya sürdü ve en azından yeni bir rekabet tasarlamış oldu. Yaklaşık 8800 tl ile yurtdışında fiyatlandırılan yeni Mat Yeşil ve Gece Siyahı rengi FZ-S FI, Armada Mavisi modeline göre 400 tl daha pahalı. FZ-S FI karşı rekabette olan modeller Bajaj NS 160, Honda CB Hornet 160R CBS, Apache RTR 160 4V, Hero Xtreme Sports ve Suzuki Gixxer ile yarışıyor.

Yamaha, FZ-S’yi de “Mavi Çağrı” olarak adlandırılan yeni marka kampanyasıyla piyasaya sürecek.

Yamaha FZ-S FI Arka Disk neden gerekti?

Yeni renk ve grafiklerin yanı sıra FZ-S FI’ye geri dönüşte, motosiklette değişiklik yok. Geleneksel teleskopik ön çatallı ve arkada 7 kademeli ayarlanabilir bir monoshock olan bir elmas tipi çerçeve kullanmaya devam ediyor. Frenleme görevleri 282mm diskli ön fren ve arkada tek pistonlu bir rotor tarafından kenetlenen 220 mm’lik bir disk ile gerçekleştirilir. Yine de ABS yok. 17 inçlik alaşımları öndeki 100/80 kesitli lastiklere ve arkada 140/60 lastiğe sahip.

FZ-S FI, 8000 rpm’de 13.2PS güç ve 6000 rpm’de 12.8Nm’lik bir tepe torku üreten aynı 149cc, tek silindirli, hava soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu motordan güç çekmeye devam ediyor. Motosiklet, aynı zamanda, herhangi bir güç kaybı olmadan yanma verimliliğini artıran ve yakıt tedarikini hassas bir şekilde kontrol eden Yamaha’nın patentli Blue-Core teknolojisine de sahiptir.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments