Yamaha, Fazer FZ15’i Güncelledi

Yamaha, Fazer FZ15'i Güncelledi

Yamaha, Fazer FZ15’i Güncelledi

Evet bu güncelleme ne yazık ki bizim ülkemizde değil. Brezilya bizden daha şanslı sayılabilir. Neden oralarda çıkıyorda bizim burada çıkmıyor. Nedeni “Ehliyet Yeterliliği” veya segment üstüne gelen vergi oranından dolayı diye düşünebiliriz. 125cc motorlar daha çok mu tutuluyor, neden böyle diye düşünüyoruz. Gerekli bir neden bulamadık! Vergisi olsun, segment farklılığı olsun Brezilya’nın vergileri bizden farklı ve farklı bir pahalılık içinde yaşıyorlar.

Latin Amerika’daki küçük ve orta hacimli motosiklet pazarı, Asya pazarına çok benzer.

Birçok insanın günlük hareket kabiliyeti için hafif ve uygun fiyatlı araçlara bağımlı olması nedeniyle bu tür motosikletler mantıklıdır. Bununla birlikte, Brezilya gibi ülkeler, Kuzey Amerika’da bulamayacağınız motosikletlerle dolu; bunlardan biri, daha küçük bir MT-03’e benzeyen, ancak birkaç önemli tasarım öğesi olan Yamaha FZ15’tir.

Yamaha , Fazer FZ15 yenilemesini Brezilya’da yaklaşık 3.316 USD’ye eşdeğer olan 16.990 Brezilya Reali’ne sunmuş.

Daha önce de söylendiği gibi, FZ15, motosikletin uyarlanabilirliği ve atletik görünümü nedeniyle Brezilya’da taşıtlar ve meraklılar için popüler bir seçenektir. İlk bakışta FZ15’in FZ25’lere benzeyen yeni bir projektör fara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Asya pazarında sunulan FZ-FI V3, diğer tüm açılardan Fazer FZ15’in genel estetiği ile benzerlikler gösteriyor.

Yamaha, Fazer FZ15'i Güncelledi

Her iki lastik kaliteli Pirelli Diablo Rosso II lastiklerinin standart olarak eklenmesi, motosikletin en büyük güncellemesidir.

Ayrıca uzunluk 10 mm uzatılmış, yerden yükseklik 5 mm yükseltilmiş ve yakıt deposu 12,9 litreden 11,9 litreye düşürülmüştür. Daha da ilgi çekici olan Fazer FZ15’in 149cc tek silindirli motoru, hem normal benzin hem de etanol ile çalışmasına izin veren esnek yakıt özelliklerine sahiptir. Motosikletin 7.500 rpm’de 12 beygir gücü ve 8.89 ft-lbs torku var.

Birkaç küçük düzen değişikliği ile Yamaha, Fazer FZ15’i tamamen dijital bir LCD gösterge paneli ile donattı.

Motosiklet, bazı küçük iyileştirmeler dışında çoğunlukla aynıdır. Önde 282 mm disk ve arkada 220 mm disk FZ15’in durmasına yardımcı oluyor. Önde ve arkada sırasıyla 100 ve 140 ölçülerinde yeni Diablo Rosso II lastiklere sahip ve çoğu çıplak sokak motosikleti gibi her iki ucunda 17 inçlik tekerlekler üzerinde yuvarlanıyor. Genel olarak FZ15, sürüşe hazır 135 kilogram ağırlığıyla oldukça hafif bir motosiklet.

Son olarak Yamaha, revize edilmiş giriş seviyesi naked – çıplak sokak modelini Racing Blue, Midnight Black ve Magma Red‘den oluşan üç renk seçeneğiyle sunuyor. FZ15’in güncellenmiş versiyonunun ilk olarak Brezilya’da piyasaya çıkması ilginçtir, çünkü Asya versiyonu henüz güncellenmemiştir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol