Yamaha elektrikli scooter E01 ve E02

yamaha new scooter e01

Yamaha elektrikli scooter E01 ve E02’yi sunmayı uzun süredir planlıyordu.

Yamaha, 2022’de Avrupa ve Asya’da elektrikli scooter üretme planlarını duyurdu. Yamaha, ilk olarak E01 ve E02 elektrikli scooter konseptlerini 2019 Tokyo Motor Show’da tanıttı.

Şimdilik test sürüşleri yapılan model, yakında üretim aşamasına geçerek piyasaya sunulacaktır diye umuyoruz.

yamaha new scooter e02
yamaha new scooter e02

 

Tamamen elektrikli iki tekerlekli araçlar geliştirme niyetini gösterdi. E01 elektrikli scooter, 125cc sınıfında bir eşdeğer olacak, ancak scooter’ın resmi teknik özelliklerini henüz bilmiyoruz. Avrupa’daki ilgili hafif elektrikli scooter düzenleyici sınıfına uyması için muhtemelen 15 beygir gücünde bir güç çıkışına sahip olacak. Benzer elektrikli scooterlar genellikle yaklaşık 56 mil / saat hıza sahip.

yamaha new scooter e01
yamaha new scooter e01

Motor, akünün hemen arkasına, onu arka tekerleğe bağlayan bir zincir veya kayış tahrikiyle monte edilmiş. Scooter’ın ön tarafında da görülebilen bir şarj portu, burnun içine park etme ile uygun şarjı mümkün kılıyor. Yamaha E02 elektrikli scooter, 50cc sınıfı eşdeğerine düşmesi beklenen daha küçük formatlı bir araçtır.

yamaha new scooter e02
yamaha new scooter e02

Muhtemelen 5,3 beygir gücüne kadar daha düşük güçlü bir motora ve yaklaşık 28 mil / saat daha yavaş bir azami hıza sahip olabilir. E02’nin ayrıca çıkarılabilir pillere sahip olması muhtemeldir, çünkü daha küçük paketler daha hafiftir ve daha az kapasiteye sahiptir, bu nedenle daha uygun şarj çözümleri gerekecektir.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok