Yamaha E-Vino

Yamaha E-Vino

Yamaha E-Vino

Yepyeni, küçük üye şimdilik sadece Japonya’da. Bu model kısa sürüşler, günlük işlerin halledilmesi ve minik geziler için yapılmış görüntüsü veriyor. Öyle müğthiş özellikleri yok. 3 saatte şarj olabilmesi gibi güzel bir yanı var ama bu şarj sizi 50km’den biraz fazla götürebilir. 68 kg gibi hafif bir ağırlığa sahip. Önceki modelide ülkemizde görmediğimiz için çok kısa mesafeler arasında kullanılabildiğini bilmiyoruz.

Yamaha bu yüzden motosikletin pil kapasitesini artırdı.

Şimdi 12.2Ah’de, biraz daha ileri gidebilir – ama o kadar uzaklara değil. Önceki model tek bir şarjla 29 kilometreyi kat edebildiyse, güncellenmiş versiyon bu menzili 32 kilometreye çıkarmışlardır hadi fazlasıyla 50 km denilebilir. E-Vino’nun gerçekten şehrin sınırlarının ötesine geçme amacında olmadığını açıkça ortaya koyuyor.

pil LiFePo4 (LFP)
Menzil 36 mil
Şarj Süresi 3 saat
Güç 1,2 kW (1,6 hp)
Fiyat 1.624 $

Tork çıkışı, çok yeni başlayanlar için uygun bir 7,8 Nm veya 5,5 ft-lbs’dir. Güncellenmiş pil takımının yanı sıra, E-Vino ayrıca canlı ve yeni bir renk yelpazesine sahip. Japon otomobil yayını Young Machine‘e göre bu renk Yamaha tarafından “EV benzeri” olarak tanımlanıyor ve nedenini görmek oldukça açık. Camgöbeği ve beyaz motif, aracın sıfır emisyonlu yapısını yansıtan inanılmaz derecede temiz bir estetik sunar. Yamaha ayrıca E-Vino’yu daha sade bir beyaz ve siyah renkte sunuyor ve bu da elektrikli scooter’a çok daha retro bir karakter kazandırıyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol